PROJEKT BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

W ramach projektu zostały zorganizowane warsztaty Design Thinking pod hasłem "Bezpieczeństwo w szkole i jej najbliższym otoczeniu". W trakcie trwania warsztatów uczniowie mieli za zadanie zidentyfikować niebezpieczeństwa, jakie występują w szkole oraz w jej najbliższym otoczeniu. Następnie dokonali ich oceny i wybrali te, które stanowią największe zagrożenie dla ich zdrowia lub życia. W kolejnym etapie wypracowali rozwiązania eliminujące je lub zmniejszające ich potencjał, a następnie wykonali prototypy tych rozwiązań, które docelowo zostaną przekazane dyrekcji szkoły oraz władzom Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Świdnicy.
Podczas warsztatów uczniowie nauczyli się pracować w mieszanych zespołach projektowych (klasy od 4 do 7), zdobyli umiejętność kreatywnego rozwijania swoich pomysłów oraz ich krytycznego oceniania. Dzięki temu wzrosła ich świadomość w zakresie bezpieczeństwa oraz odpowiedzialność za działania podejmowane w szkole oraz jej otoczeniu.
W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas IV-VII, pracowali w sześciu zespołach po pięciu uczniów. Zajęcia realizowane były przez dwóch moderatorów posiadających doświadczenie w realizacji warsztatów Design Thinking wśród dzieci i młodzieży.