W MARCU UCZNIOWIE KLAS 2A, 2B, 2C REALIZOWALI PROJEKT "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"

W marcu dzieci z klas 2A, 2B  i 2C kontynuowały realizację projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pn. „Od grosika do złotówki”. Przypomnijmy: Tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci będą uczyć się zasady zarządzania własnymi finansami.

W marcu drugoklasiści kształcili świadomość dotyczącą oszczędzania. W tym celu zwiedzili planetę Skarbonkę. Poznali na niej historię pieniędzy i omówili różne formy przechowywania oszczędności. Poznali różne formy oszczędzania i dowiedzieli się, że oszczędzanie, to nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale także dbanie o swoje dobra materialne, oszczędzanie środowiska przyrodniczego, darów natury, przedmiotów codziennego użytku, ubrań, a także czasu własnego i innych. Uczniowie poznali także powiedzenia i przysłowia dotyczące oszczędzania: „Czas to pieniądz”, „Trzymać pieniądze na czarna godzinę”, „Mieć coś jak w banku”, czy „Żyć z ołówkiem w ręku”. Doskonalili liczenie pieniędzy, rozwiązując zadania tekstowe.

TYDZIEŃ NUK PRZYRODNICZYCH "CZTERY ŻYWIOŁY"

W tygodniu nauk przyrodniczych odbyły się  pokazy doświadczeń przygotowanych  przez uczniów klas IV, VI i VII dla koleżanek i kolegów z klas I-III, IV, grupy zero i dzieci ze świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli możliwość wyciągania wniosków z przeprowadzonych pokazów oraz poszukiwania przykładów zjawisk przyrodniczych w życiu codziennym. Chętni uczniowie klas VII przygotowali krzyżówki, rebusy, prezentacje multimedialne dla najmłodszych.

Odbył się szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI, w którym wzięły udział 22 osoby.

Oto wyniki konkursu:

w klasach IV

I miejsce Zuzanna Gąszowska, klasa 4d

II miejsce Dorota Krawczyńska, klasa 4e

III miejsce Natasza Pełka, klasa 4c

w klasach V

I miejsce Tymoteusz Strauss, klasa 5b

II miejsce Wojciech Majewski, klasa 5b

III miejsce Matylda Gawlik, klasa 5b

w klasach VI

I miejsce Maria Bomba, klasa 6c

II miejsce Aniela Stajno, klasa 6c

III miejsce Aleksandra Gawrońska, klasa 6c

W klasach VII został zorganizowany konkurs pod hasłem „LIST DO ZIEMI”

Oto zwycięzcy:

I miejsce Kamila Pudłowska, klasa 7d

II miejsce Konstancja Kulak, klasa 7b

III miejsce Agnieszka Gnysińska, klasa7d

Gratulujemy!

Korytarze szkolne zostały udekorowane wykonanymi przez uczniów klas VI i VIII plakatami pod hasłem „CZTERY ŻYWIOŁY”. Podsumowaniem tygodnia nauk przyrodniczych jest wyjazd klas 4a i 4e do Hydropolis we Wrocławiu.

Wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w tydzień nauk przyrodniczych serdecznie dziękujemy.

POWIATOWY KONKURS "W KRAINIE ŚCISŁOWCÓW"

27 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Świdnicy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno–Fizyczny „W krainie ścisłowców”. Uczniowie – znawcy praw fizyki i odważni matematycy – rozwiązywali pytania testowe oraz prezentowali przygotowane wcześniej doświadczenie fizyczne. Komisja konkursowa była pod wrażeniem sposobu przedstawienia i omówienia eksperymentów fizycznych.
Zmagania „W krainie ścisłowców” wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu: Rafał Włodarczyk i Miłosz Soprych. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy: Szymon Miśkiewicz i Dawid Kruk i trzecie miejsce – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy: Michał Bartela i Miłosz Sznajder.

Nagrody w konkursie ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdnicy – bardzo dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy pomysłów i odwagi „wkroczenia do krainy ścisłowców”.