WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

31 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mogli oddać głos na jednego kandydata. W wyborach uprawnionych do głosowania było 361 uczniów klas IV-VII. W głosowaniu wzięło udział 319 uczniów, co stanowi 86,9% ogółu uprawnionych. Oddano 5 głosów nieważnych.
W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza (w składzie: Olga Iwańska, Anna Galicka, Piotr Kowalski, Michał Bieżyński) ustaliła następujący wynik:

Marcel Borkowski kl. Vc – 96 głosów,

Kinga Skrzypacz kl. VIb – 65 głosów,

Daria Kwiecińska kl. VIIa – 51 głosów.

W MAJU UCZNIOWIE KLAS 2A, 2B I 2C REALIZOWALI PROJEKT "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"

W maju dzieci z klas 2A, 2B  i 2C kontynuowały realizację projektu z zakresu edukacji finansowej oraz bezpieczeństwa pn. „Od grosika do złotówki”. Przypomnijmy: Tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci będą uczyć się zasady zarządzania własnymi finansami.

W maju drugoklasiści „ udali się” na planetę Zabawka. Tam poszerzyli swoją wiedzę na temat reklamy i jej pływu na ich decyzje dotyczące zakupów. Dowiedzieli się, w jaki sposób „nie dać się reklamie”. Poznali sposoby na racjonalne dokonywanie zakupów oraz planowanie budżetu domowego. Nabyli również wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony środowiska, segregacji odpadów i środków domowego budżetu. Mają już  świadomość, że przyroda to nasze wspólne bogactwo, nasz skarb, który należy szanować i o niego dbać.

UCZNIOWIE KLAS 0-3 NA PRZEDSTAWIENIU "BAŚNIE POLSKIE"

30 maja 2019 r. uczniowie klas 0-3 udali się do sali widowiskowej I LO, aby obejrzeć przedstawienie pt. „BAŚNIE POLSKIE”. Spektakl składał się z trzech przedstawień: „Szewczyk Dratewka”, „Żywa woda”, i „Złota kaczka”. Dzieci mogły przekonać się, co jest miarą każdego człowieka. Poznały dobre serce Szewczyka Dratewki. Przekonały się, że nie należy ulegać pokusom bogactwa i sławy.

W spektaklu zachwycały przepiękne lalki, barwne kostiumy aktorów oraz niespotykane formy teatralne.