IB JUŻ WIE, JAK NALEŻY DBAĆ O ZĘBY

27 lutego 2015 r. uczniów klasy I b odwiedziła pani Dominika Gawlik - protetyk.

W czasie tej niezwykle ciekawej lekcji pierwszaki dowiedziały się m. in. jak należy dbać o zęby, co to jest i do czego służy nić dentystyczna i dlaczego słodycze są niezdrowe dla zębów. Obejrzały także film pt." Doktor Ząbek i legenda Zębolandii". Pod koniec spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym higieny jamy ustnej, otrzymali pasty i szczoteczki do zębów oraz dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Dziękujemy Pani Dominice za interesujące spotkanie.

ÓSEMKA OTWIERA DRZWI DLA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Jak co roku  nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu prezentowali ofertę edukacyjną podczas Drzwi Otwartych.

Przyszłych uczniów i ich rodziców gościliśmy w naszych progach 24 lutego. Była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć szkołę i poznać pracujących w niej nauczycieli.  Gości  tego popołudnia powitała pani dyrektor Małgorzata Gryń-Chlebicka, następnie uczniowie klasy IIc zaprezentowali niecodzienne przedstawienie „Baśń o ziemnych ludkach” przygotowane w technice czarnego teatru. Nad organizacją inscenizacji czuwała pani Lilla Gil – wychowawczyni małych aktorów. Po występie drugoklasistów uczennice klasy VIb przedstawiły ofertę edukacyjną szkoły zilustrowaną prezentacją multimedialną. Następnie rodzice wraz z dziećmi udali się do sal lekcyjnych, świetlic, biblioteki, sali gimnastycznej. Mogli obejrzeć i skorzystać z wielu pomocy dydaktycznych, gier edukacyjnych. Atrakcją dla dzieci były ćwiczenia wykonywane z pomocą tablic interaktywnych. Rodzice mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, mogli pozyskać informacje na tematy dotyczące zajęć edukacji wczesnoszkolnej, zajęć dodatkowych odbywających się w szkole (ortograficznych „Ortofrajda”,  kinezjologii edukacyjnej, arteterapii, języka niemieckiego i wielu innych).

Z nadzieją, że sprostaliśmy oczekiwaniom  gości, czekamy na Pierwszoklasistów  w przyszłym roku szkolnym. Do zobaczenia.

FINAŁ STREFY WAŁBRZYSKIEJ IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM

25 lutego 2015 r. w Krosnowicach odbyły się zawody sportowe - Finał Strefy Wałbrzyskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Lis oraz Tomasz Antoniak.

Po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców zajęła V miejsce na 9 zespołów biorących udział w rozgrywkach.