WARSZTATY WIELKANOCNE W 2B

Tuż przed świętami, 31 marca 2015 r., w klasie 2b odbyły się warsztaty wielkanocne, na których dzieci uczyły się wykonywać ozdoby świąteczne.

Warsztaty prowadziły uczennice p. Magdaleny Kołodziejczyk - Patrycja, Paulina i Nicola z Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych. W trakcie zajęć najwięcej trudności sprawiło dzieciom składanie serwetek w kształt kwiatu lotosu.


KONKURS POWIATOWY "MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO"

W piątek, 27 marca 2015 r., uczennica klasy 6c - Julia Chruścik - reprezentowała naszą szkołę w odbywającym się w Świebodzicach powiatowym konkursie „Mistrz Języka Polskiego”.

Cele konkursu obejmowały m. in.: poszerzanie i pogłębianie świadomości językowej uczniów uzdolnionych językowo; doskonalenie ich umiejętności komunikacyjnych oraz doskonalenie kluczowych umiejętności polonistycznych: odbioru wypowiedzi i wykorzystania zawartych w nich informacji, analizy i interpretacji tekstów kultury, tworzenia różnych form wypowiedzi. Szczególną uwagę zwrócono też na przygotowanie młodych ludzi do wystąpień publicznych. Warto nadmienić, że konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu świdnickiego, a każdą szkołę mógł reprezentować tylko jeden uczeń.

Julia Chruścik okazała się bezkonkurencyjna, w wyniku czego otrzymała zaszczytny tytuł „Mistrz Języka Polskiego 2015”. Gratulujemy!


 

   W piątek, 27 marca 2015 roku, wzięłam udział w powiatowym konkursie "Mistrz Języka", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Świebodzicach. Wszystkie zadania rozwiązywałam pod uważnym spojrzeniem pani Natalii Jezierskiej.
   W zawodach uczestniczyli uczniowie klas szóstych szkół podstawowych powiatu świdnickiego. Naszym zadaniem było odpowiadanie pisemne lub ustne na pytania przewidziane w ramach konkursu. Dodatkowo, podczas dogrywki, na podstawie obrazków odgadywałam związki frazeologiczne. Musiałam również wskazać poprawne formy deklinacyjne rzeczowników.
   Konkurs, pomimo tego że na jego początku trzęsłam się ze stresu jak galareta, bardzo mi się podobał. Zachęcam wszystkich uczniów do próbowania swoich sił w tego typu zmaganiach, ponieważ według mnie są one świetną zabawą.
Julia Chruścik, klasa 6c

V EDYCJA LIGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

27 marca 2015 r. zakończyły się rozgrywki V edycji Ligi Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej.

Turniej ten jest projektem ŚKPR-u Świdnica, Gimnazjum nr 3 oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy, patronat nad nim sprawuje prezydent miasta pani Beata Moskal – Słaniewska.
W tym roku w turnieju wzięło udział aż siedem drużyn, naszą szkołę reprezentowali:Szymon Ścigała, Damian Bober, Dominik Sawa, Dawid Olech, Łukasz Sałata, Tomek Antoniak, Maciek Gołębiewski, Jakub Rosiak, Jakub Leończyk.
Nasi chłopcy po zaciętych meczach zajęli zaszczytne III miejsce.
Gratulujemy!

Dodatkowe informacje