REALIZUJEMY ZADANIA PROGRAMU "SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK"

Wzorem ubiegłych lat nasza szkoła realizuje zadania programu SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK, którego twórcą jest Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”.

     Korzystając z pięknej październikowej pogody, uczniowie klas młodszych biorą udział w zajęciach nordic walking. Treningi na świeżym powietrzu są bardzo lubiane przez dzieci, budzą też duże zainteresowanie dorosłych. Świdniczanie chwalą pomysł na tak atrakcyjną formę zajęć i zapewniają, że dzieci motywują ich do rozpoczęcia przygody z kijkami.  Dziękujemy p. Edycie Kruk, która prowadziła ćwiczenia

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RUCHU DROGOWEGO DLA UCZNIÓW KLAS II I III

29. 10. 2015 r. zorganizowano w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Ruchu Drogowego dla dzieci z klas drugich i trzecich.

Tym razem do potyczek stanęli uczniowie z siedmiu świdnickich szkół. Naszą Ósemkę reprezentowały uczennice klasy IIIb - Lena Janus, Kinga Skrzypacz oraz Oliwia Szubert. Po rozwiązywaniu wielu zadań wywalczyły I miejsce.
Dziewczynki doskonale układały puzzle, rozwiązywały krzyżówki i rozsypanki wyrazowe, bezbłędnie kolorowały znaki drogowe. Ich prace oceniał przedstawiciel Straży Miejskiej - pan Marek Fiłonowicz oraz przedstawiciel Policji - aspirant Jarosław Słowik. Wszyscy bardzo dziękujemy organizatorom - p. Edycie Kruk oraz p. Bartłomiejowi Ciesielskiemu.
Gratulujemy sukcesu!

WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 1D I 2C DO WROCŁAWIA

28 października 2015 roku uczniowie klasy 1d i 2c pojechali zwiedzić wrocławski stadion sportowy.

Dzieci poznały "od kuchni" wszystkie niedostępne dla oka kibica miejsca, m.in. salę konferencyjną, areszt dla niesubordynowanych kibiców, restaurację dla piłkarzy i trenerów, saunę i salę odnowy biologicznej dla sportowców. Uczniowie zachwyceni byli pięknym, nowoczesnym stadionem. Ze względu na to, że wśród chłopców jest wielu piłkarzy, wycieczka uznana została za niezwykle udaną!

Dodatkowe informacje