DZIEŃ DINOZAURÓW W GRUPIE 0A

Dawno temu na świecie żyły wielkie zwierzęta. Nikogo nie znajdziecie, kto mógłby je pamiętać...

Mowa oczywiście o dinozaurach, które 26 lutego 2016 r. obchodziły swoje międzynarodowe święto. Także nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego 0A przyłączyły się do świętowania tego niecodziennego dnia. Dzieci bardzo chętnie dzieliły się posiadaną już wiedzą, ale i z zaangażowaniem zdobywały nowe informacje. Okazało się, że dinozaury mają wśród najmłodszych sporo wielbicieli.

SZCZEBEL POWIATOWY MINISIATKÓWKI TRÓJEK CHŁOPCÓW KLAS V

26 lutego na hali Zawiszów przy SP nr 1 odbył się Turniej Minisiatkówki Trójek Chłopców na szczeblu powiatowym.

 Nasza reprezentacja miała okazję do rewanżu ze Szkołą Podstawową nr1. Wygraliśmy w tie-breaku i zdobyliśmy I miejsce w powiecie.

Skład naszej drużyny:

1. Marcel Litwiński kl. 5b

2. Karol Drozd  kl. 5b

3. Ksawery Włostowski kl. 5b

4. Kacper Wrzodek kl.5b - najlepszy zawodnik drużyny

5. Miłosz Krawczyk kl. 5d

6. Fabian Supran kl. 5d

7. Rafał Szumski kl. 5b

8 marca nasi uczniowie wezmą udział w 1/2 Turnieju  Strefy Wałbrzyskiej.

Życzymy dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy!

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W SP NR 1

25 lutego 2016 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Świdnicy.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Ale wkoło jest wesoło”. 
   Zadaniem uczestników było przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu dowolnie wybranego tekstu z zakresu literatury pięknej o zabarwieniu humorystycznym. Jury oceniało umiejętność czytania pod względem poprawnej dykcji, właściwej modulacji i intonacji oraz ciekawej interpretacji tekstu. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami - I miejsce zajęła Lidia Banach z kl. Vc, natomiast III miejsce - Natalia Wiatrowska z kl. VIc. Lidia pięknie przeczytała urywek książki Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście  Jeffa Kinneya, natomiast Natalia ujmująco zaprezentowała fragment utworu Buba. Sezon ogórkowy Barbary Kosmowskiej. Dziewczęta otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

   25 lutego 2016 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Ale wkoło jest wesoło”. W konkursie tym  brałam udział pierwszy raz.  Potraktowałam go jako możliwość zmierzenia się z interpretacją śmiesznego tekstu. Rywalizacja była zacięta. Wszystkie dzieci czytały wspaniale, wykazując się swoimi talentami aktorskimi i wrażliwością na piękno słowa. Zajęłam 3. miejsce! Cieszę się, że zostałam laureatką.
Natalia Wiatrowska 6c

   Na konkursie czytałam książkę autorstwa Jeff Kinney pt. Dziennik cwaniaczka - zezowate szczęście. Będąc na nim, nie czułam większego stresu do momentu, gdy o czytanie poproszono moją koleżankę ze szkoły Natalkę Wiatrowską. Wtedy ręce zaczęły mi się pocić, a mój brzuch był bardzo mocno ściśnięty. 
Gdy poproszono mnie o wyjście, momentalnie zaczęłam się trząść, lecz nie było już odwrotu. I jak się później okazało, na szczęście. Wychodząc po odbiór nagrody za zajęcie 1. miejsca, byłam w szoku i tylko się uśmiechałam. Cieszę się, że wzięłam udział w tym konkursie i mogłam godnie reprezentować moją szkołę.
Lidia Banach 5c

Dodatkowe informacje