UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS SZÓSTYCH

   31 marca 2016 r.  w Gimnazjum nr 1 w Świdnicy odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego dla klas 6 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Alicja Wójciak, Maja Sołtys, Marta Majka, Wiktoria Łukowska i Maciej Gołębiowski. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie napisać test leksykalno - gramatyczny oraz wykazać się znajomością wiedzy o krajach anglojęzycznych. Było o co walczyć gdyż laureaci będą mieli zagwarantowane miejsca w klasie z rozszerzonym językiem angielskim. Z niecierpliwością zatem czekamy na wyniki.


LEKCJA PRZYRODY W KLASIE 3B

   Wiosna jest doskonałą okazją do tego, aby zasadzić nowe rośliny i prowadzić ich obserwację. Tym razem w klasie III b uczniowie podczas zajęć przyrodniczych zamienili się w małych ogrodników. Po zajęciach teoretycznych i krótkich ćwiczeniach teoretycznych nadszedł czas na praktykę. Rozpoczęło się wielkie sadzenie i sianie wiosennych roślin. Każde dziecko zasadziło wybrane przez siebie kwiaty. Teraz trzeba tylko pamiętać o podlewaniu i sumiennym prowadzeniu obserwacji.


INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

   31 marca odbyły się Indywidualne biegi przełajowe Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody na szczeblu miejskim i powiatowym zorganizował Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Rywalizacja uczniów szkół podstawowych przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsi zaczęli uczniowie klas 3-4 (bieg na 800 metrów), następnie wystartowali reprezentanci klas 5-6 (bieg na dystansie 1000 metrów). Zwycięzcom wręczano pamiątkowe dyplomy oraz medale. 9 kwietnia w Oleśnicy odbędzie się Finał dolnośląskich indywidualnych biegów przełajowych, podczas których nasi najlepsi uczniowie bez wątpienia wykażą się szybkością i wytrzymałością. Trzymamy za nich kciuki i gratulujemy Zwycięzcom.

 

Klasyfikacja indywidualna (pełne listy w załącznikach):

SP - Dziewczęta kl. 3-4 (800m) – 32 uczestniczki

I miejsce - Natalia Kardasz (SP 8)

 

SP - Chłopcy kl. 3-4 (800m) – 34 uczestników

I miejsce - Krzysztof Wyszyński (SP 8)


SP - Dziewczęta kl. 5-6 (1000m) – 32 uczestniczki

I miejsce - Anna Drożdż (SP 8)
II miejsce - Zuzanna Bednarz (SP 8)

 

Klasyfikacja drużynowa (z punktacją do współzawodnictwa):

Szkoły podstawowe – Dziewczęta:

1. SP 8 – 63 pkt (10 pkt)
2. SP 4 – 53 pkt (8 pkt)
3.
SP 6 – 40 pkt (7 pkt)
4.
SP 1 – 34 pkt (6 pkt)
5.
SP 315 – 26 pkt (5 pkt)

Szkoły podstawowe – Chłopcy:

1. SP 6 – 53 pkt (10 pkt)
2.
SP 8 – 51 pkt (8 pkt)
3.
SP 1 – 48 pkt (7 pkt)
4.
SP 4 – 37 pkt (6 pkt)
5.
SP 315 – 13 pkt (5 pkt)


Dodatkowe informacje