UDZIAŁ NASZYCH UCZNIÓW W VIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY "UMIEMY POMAGAĆ"

Uczennice naszej szkoły: Martyna Hołdys i Julia Brygier z klasy VIa oraz Emilia Frankowska z klasy VIc zajęły II miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać”, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy.

   Na początku rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w szkole” dla uczniów klas I-III. Dwie uczennice - Konstancja Kulak i Julia Kunas z klasy IIIb zdobyływyróżnienia. Później odbyła się główna część konkursu. Nasze uczennice udzielały pomocy m.in. osobie porażonej prądem, dziecku, które tonęło, rowerzyście potrąconemu przez samochód, dziewczynce, która miała krwotok z nosa i rany cięte rąk, kobiecie, która zemdlała i była w szoku. Musiały również wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u dorosłego człowieka i u dziecka. Naszą reprezentację wspomagała drużyna kibiców, która wykonała plakat o znaczeniu pierwszej pomocy oraz hasło o bezpiecznym zachowaniu w szkole. Ich prezentacje były nagradzane punktami, które dopisywano do punktacji drużyny szkoły. 
Serdecznie gratulujemy II miejsca oraz wyróżnień w konkursie plastycznym.

KLASOWY KONKURS W KLASIE II A NA NAJCIEKAWSZE KUKIEŁKOWE PRZEDSTAWIENIE "SZEWCZYK DRATEWKA"

Pod koniec listopada w klasie II a odbył się klasowy konkurs  na najciekawsze przedstawienie kukiełkowe utworu Janiny Porazińskiej pt.”Szewczyk Dratewka”.

Dzieci wykonały kukiełki i przygotowały scenariusz. W czasie konkursu wszyscy wspaniale się bawili, a niektóre sceny wręcz rozśmieszały widzów. Ostatecznie konkurs wygrały dwa zespoły i to one zaprezentowały swoje spektakle dzieciom z oddziałów zerowych. Maluchy były zachwycone...


ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

28 listopada 2014 roku w wielu klasach odbyły się szkolne Andrzejki.

Uczniowie zapoznali się z tradycjami i obrzędami naszego kraju związanymi z tym świętem. Dzieci brały udział we wróżbach takich jak: grosik spełniający marzenie, wróżby z butami, wróżba z sercami, statek przyszłości, wróżenie z liczb. Wiele radości dostarczyło naszym uczniom tradycyjne lanie wosku.

Tak bawili się uczniowie z klasy IIId.

 

Tak bawili się uczniowie z klasy IIIc.

Więcej artykułów…

  1. WRÓŻBY ANDRZEJKOWE W KLASIE 2A

Dodatkowe informacje