KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA KLASY 2B ROZSTRZYGNIĘTY!

29 stycznia 2015 r. został rozstrzygnięty klasowy konkurs na najlepszego czytelnika klasy 2b. Przez cały I semestr roku szkolnego 2015/2016 chętni uczniowie klasy 2b brali udział w klasowym konkursie na najlepszego czytelnika. Dzieci miały w tym czasie przeczytać i opracować jak największą liczbę książek.

Oto wyniki tego konkursu:

I miejsce: Julia Nesterenki i Tymoteusz Strauss

II miejsce: Matylda Gawlik i Konrad Ulfik

III miejsce: Karolina Głowacka i Gaja Rybak

Za trud i ogromne zaangażowanie dzieci otrzymały bardzo ciekawe nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy nagrodzonym!

I miejsce - Julia Nesterenki i Tymoteusz Strauss

II miejsce - Matylda Gawlik i Konrad Ulfik

III miejsce - Karolina Głowacka i Gaja Rybak

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

29 stycznia 2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas III-VI. Uczestnicy konkursu prezentowali fragmenty znanych książek, m.in. "Harrego Pottera" (różne tomy), "Dziennika Cwaniaczka", "Hani Humorek", "Mikołajka", "Magicznego drzewa". Uczniów oceniało jury według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Jury po przeliczeniu wszystkich punktów nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce - Konstancja Kulak (kl. IVb),
I miejsce - Bartosz Pasternak (kl. Vb),
II miejsce - Daria Kwiecińska (kl. IVa),
III miejsce - Zofia Kruźlak (kl. IIIa),
III miejsce - Adam Cisek (kl. Vd),
wyróżnienie - Martyna Markiewicz (kl. IIIc),
wyróżnienie - Kinga Skrzypacz (kl. IIIb).

Wyróżnieni uczniowie po feriach otrzymają nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!

IV WROCŁAWSKA LIGA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI - TURNIEJ SZACHOWY (FINAŁ)

Za nami finał ligi szachowej. Tak jak oczekiwaliśmy - Mistrz jest tylko jeden :) i jest nim Oskar Perek z klasy 2e! Walka trwała do końca, ale Oskar nie pozwolił odebrać sobie tytułu w czwartym - finałowym - turnieju, w którym zwyciężył.
Dodatkowo zdobył III miejsce wśród szkół spoza Wrocławia (reprezentując Szkołę Podstawową nr 8 jako "samotny wilk":) Przed nim szkoły ze Środy Śląskiej i Warszawy (zespoły liczące po kilka osób). Oskar przywiózł ze sobą piękny puchar.

Gratulujemy Oskarowi!