UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY 1B W PROGRAMIE "TECHNOLOGIE Z KLASĄ"

 Uczniowie klasy 1B w tym roku szkolnym biorą udział w programie "Technologie z klasą", przygotowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

W ramach tego programu dzieci uczestniczyły w dwóch zajęciach – „Do czego człowiek wykorzystuje roboty” i „ W jaki sposób internet może mi pomóc?” W czasie lekcji o robotach uczniowie dowiedzieli się, jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie, przekonali się, że obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia, że są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w Kosmosie, szpitalach, nauce. 

Pierwszaki, pracując w zespołach, przetestowały ręczny sposób składania samochodów, a następnie podczas symulacji pracy na linii produkcyjnej sprawdziły, w jaki sposób automatyzacja produkcji polepszyła jej wydajność. Uczniowie samodzielnie wytypowali cechy człowieka i robota, rozmawiali o sytuacjach, w których robot może zastąpić człowieka. 

W czasie drugich zajęć dzieci próbowały odpowiedzieć sobie na pytania: w jaki sposób internet może nam pomóc, czy internet jest skarbnicą wiedzy oraz jak pośród milionów stron odnaleźć informację, która nas interesuje.

Podczas tych zajęć uczniowie sprawdzili, co łączy tradycyjny przepis na ciasto z wyszukiwaniem wiadomości w internecie. Biorąc udział w zabawie ruchowej odkryli najkrótszą drogę do zdobycia informacji. Wykorzystali ją podczas praktycznego zadania z użyciem komputera.

Te zajęcia to dopiero początek przygody uczniów klasy Ib z programem „Technologie z klasą”. Niebawem dzieci będą uczestniczyły w kolejnych ciekawych lekcjach o tej tematyce.

http://doba.pl/dsw/artykul/uczniowie-wzieli-udzial-w-programie-technologie-z-klasa-/18816/0


autor tekstu i zdjęć - p. I. Moneta

SPECJALNY NUMER GAZETKI SZKOLNEJ

"NIEPODLEGŁA" 1918-2018

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej uchwalił, że rok 2018 r. będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jako „ojców niepodległości” uchwała wymienia Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

W związku z tym w naszej szkole organizowany będzie całoroczny projekt  (od stycznia do grudnia 2018) pod hasałem NIEPODLEGŁA 1918-2018.

  • Projekt skierowany jest do uczniów klas 4-7
  • W ramach projektu uczniowie będą mogli wykonywać comiesięczne, dodatkowe zadania. Każde z nich będzie punktowane od 1- 10 pkt.
  • Uzbieranie 10 pkt nagradzane będzie dodatkową oceną z historii
  • Zadania będą dotyczyły tematów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości
  • Osoba z największą liczbą pkt. na koniec projektu otrzyma dodatkową nagrodę

Więcej informacji można znaleźć w zakładce "KLASY IV-VII", podzakładce "Niepodległa"

Autor tekstu i zdjęć - p. Marzena Zięba

PRZEDSTAWIENIE "KRÓLOWA ŚNIEGU" W WYKONANIU UCZNIÓW KLASY 2A

Ludzie na całym świecie znają piękne baśnie Andersena. Uczniowie klasy 2A przygotowali przedstawienie wykorzystując adaptację jednej z nich.

Jest zima, zatem nikogo chyba nie zdziwi, że wybrana przez nich baśń to "Królowa Śniegu". Uczniowie naszej szkoły mieli okazję niedawno zobaczyć rewię lodową pod tym samym tytułem. Dzieci pod opieką swojej wychowawczyni, pani Anny Richter, przeprowadziły wiele prób, przygotowały wraz z rodzicami stroje i rekwizyty. A efekt tych działań uczniowie młodszych klas mogli zobaczyć na scenie 30 stycznia. Tego samego dnia o godzinie 17.00 spektakl mogły obejrzeć zaproszone rodziny uczniów. To była wspaniała zabawa w teatr!


Autor tekstu i zdjęć - p. A. Richter

Dodatkowe informacje