OBÓZ SZKOLENIOWY EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW

Pierwszy tydzień ferii zimowych nasi uczniowie klas siódmych spędzili z doradcą zawodowym w Kletnie na obozie szkoleniowym EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW.

W ciągu pięciu dni, poprzez pracę w grupach, brali udział w projekcie, współpracując z kolegami i koleżankami z innych szkół. Zajęcia odbywały się wyłącznie w języku angielskim. Po śniadaniu rozpoczynali dzień porannymi zabawami z wolontariuszami - Energizer. Cały dzień, aż do 22:00, wolontariusze z Urugwaju, Peru, Nepalu, Indonezji, Filipin pracowali z uczestnikami na warsztatach, prezentowali swoje kraje. Odbyła się również wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej i Kłodzka. Śniegu było pod dostatkiem. Szkoda było wyjeżdżać.
Na koniec nasi uczniowie otrzymali certyfikaty z zakresu:
1. Poznawanie kultur świata
2. Konferencja prasowa
3. Leadership
4. Praca i motywacja w grupie
5. Program Erazmus +
6. Prowadzenie autoprezentacji
7. Debata Oksfordzka
8. Wolontariat
9. Poznaj Unię Europejską
10. Szok kulturowy
Wszyscy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia, wzmocnili swoją komunikację w języku angielskim, stali się bardziej pewni siebie.

Autor tekstu i zdjęć - p. Justyna Adamska-Litwińska