DRZWI OTWARTE W ÓSEMCE

   27 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać bliżej naszą szkołę. Spotkanie prowadziły uczennice klasy 7b – Olimpia Pijanowska i Ania Galicka. Pani Dyrektor Małgorzata Gryń - Chlebicka powitała przybyłych gości i zaprosiła do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Dla małych i dużych gości przygotowano prezentację multimedialną promującą szkołę, przybliżającą bogatą bazę dydaktyczną naszej placówki oraz codzienne zajęcia uczniów klas młodszych. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Goście obejrzeli salę oddziału przedszkolnego, sale klas młodszych, bibliotekę, salę gimnastyczną, salkę do aerobiku i gimnastyki korekcyjnej oraz gabinety przedmiotowe. Dużym powodzeniem cieszyły się przygotowane dla dzieci zabawy ruchowe, muzyczne, polonistyczne, matematyczne, plastyczne, kinezjologiczne, językowe, podczas których dzieci wykazały się dużą wiedzą, pomysłowością i twórczym działaniem. Mali goście bardzo chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach i wykazali się odwagą, sprytem i dojrzałością.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkie nagrody oraz naklejki.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas.

http://doba.pl/dsw/artykul/drzwi-otwarte-w-sp-nr-8-w-swidnicy/19219/33

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY!

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA "KSIĄŻKA ŚNIEGIEM ZASYPANA"

   26 lutego 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania pt. „Książka śniegiem zasypana”. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas III-VII. Uczestnicy konkursu prezentowali fragmenty znanych książek, m.in. "Baśni" Andersena (Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu), "Innej", "Hani Humorek", "Neli", "Opowieści z Narnii". Uczniów oceniało jury według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólne wrażenie artystyczne.

Jury po przeliczeniu wszystkich punktów nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce – Anna Galicka (kl. VIIb),


II miejsce – Nina Ząbkiewicz (kl. IIIa),


III miejsce – Wiktor Dzięgielowski (kl. IIId),


wyróżnienie – Adrianna Ćwik (kl. IIIc).

Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody książkowe. Zwycięzcom gratulujemy!


WYCIECZKA DZIECI ZE ŚWIETLICY DO JASKINI NIETOPERZY

   26 lutego 2018 r. dzieci ze świetlicy szkolnej złożyły wizytę w Jaskini Nietoperzy, przy Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Uczniowie zapoznali się z życiem i wyglądem latających ssaków, z ich nawykami oraz licznymi ciekawostkami. Chętnie odpowiadali na zadawane przez prowadzącą pytania i dzielili się wcześniej zdobytą wiedzą z rówieśnikami. Dzieci miały okazję wejść do jaskini i zwiedzić salę z egzotycznymi zwierzętami, wśród których największą atrakcją były, powtarzające ludzkie głosy, barwne papugi oraz wąż, patyczaki i jaszczurki. Dzieci wróciły do szkoły pełne niezapomnianych wrażeń.

Więcej artykułów…

  1. MINISIATKÓWKA - TRÓJKI CHŁOPCÓW

Dodatkowe informacje