WAKACYJNY WYJAZD DO MYŚLIBORZA

Od 16 do 20 sierpnia 2016 r. grupa 37 uczniów z klas IV, V i VI po raz trzeci uczestniczyła w "Letniej Akademii Przyrody" w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa  "Salamandra"  w  Myśliborzu.

Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy z zakresu zagadnień przyrodniczo-ekologicznych, rozbudzenie zainteresowań aktywnością ruchową oraz integracja zespołu. W godzinach przedpołudniowych odbywały się zajęcia z nauczycielami z Centrum Edukacji. Dzieci przy użyciu mikroskopów obserwowały bezkręgowce, które samodzielnie złowiły w pobliskim potoku Jawornik. Poznały ścieżkę archeologiczną, wytwarzały świeczki z wosku pszczelego i przy okazji dowiedziały się ciekawych informacji o życiu pszczół. Nauczyły się robić mydełka glicerynowe, poznały życie mrówek oraz naszych gadów i płazów. W czasie wyjazdu odbyły się również zajęcia plastyczno-techniczne. Dzieci malowały farbami figurki z odlewów gipsowych, samodzielnie projektowały kartki ozdobne oraz nauczyły sie tkać na krośnie. W ostatnim dniu zajęcia odbyły się w plenerze. Dzieci za pomocą specjalnych siatek łapały motyle oraz rozpoznawały gatunki przy pomocy przewodników. Po południu miały miejsce zajęcia sportowe: piłka siatkowa, gra w dwa ognie, wyścigi rzędów. Rozegrano turniej szachowy, konkursy „Wiedzy o Polsce” i „Mam talent”. Odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, nauka tańca amerykańskiego, a wieczorem dyskoteka.
   Wyjazd dostarczył uczniom wiele wrażeń. Zdobyli nowe wiadomości i umiejętności oraz nawiązali nowe relacje koleżeńskie. Z przyjemnością przeżyliby podobną przygodę w czasie przyszłorocznych wakacji. Opiekunami oraz organizatorami wyjazdu byli: pani Joanna Janiak, pani Małgorzata Żmidzidzińska, pan Andrzej Filipowski i pan Andrzej Czyżowicz.

W Myśliborzu było świetnie. Nie nudziłam się nawet przez chwilę, wszystkie zajęcia były niezwykle ciekawe. Panie prowadzące zajęcia były bardzo miłe, dostarczały nam dużo informacji, mieliśmy także możliwość zrobienia doświadczeń.
Olimpia Pijanowska, 6b

Pobyt w Myśliborzu bardzo mi się podobał. Poznałam wiele nowych osób i zdobyłam dużo informacji. Chciałabym jeszcze raz tu przyjechać.
Hanna Werecka, 6a

Wyjazd do Myśliborza był bardzo fajny.  Dowiedziałam się dużo o pszczołach i mrówkach. Najbardziej podobały mi się zajęcia z tkania.
Martyna Ciąglewicz, 4d

Uważam, że było tu bardzo fajnie, ponieważ byłem na bardzo ciekawych zajęciach. Bardzo dużo się nauczyłem i poznałem nowych przyjaciół.
Patryk Jaworski, 6c

W Myśliborzu bardzo mi się podobało. Najbardziej podobał mi się gekon lamparci i robienie mydeł. Chciałbym przyjechać tu za rok.
Bartosz Pasternak, 6b

Podobało mi się to, że codziennie dowiadywaliśmy się nowych ciekawych informacji, podobało mi się też, że robiliśmy dużo rzeczy plastycznych.
Lena Janus, 4b