VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

30 września 2016 roku, czyli w ostatni piątek września, nasza szkoła włączyła się w obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

   Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.
W zabawie mogli wziąć udział uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Wystarczyło wylosować kartkę z pięcioma przykładami i poprawnie je rozwiązać. Członkami komisji egzaminacyjnych byli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, ponieważ jedno z haseł zabawy brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
   Większość uczniów zaliczyła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu, mogli kolejny raz spróbować swoich sił podczas przerw. Zdający nie ukrywali emocji – najpierw tremy, a potem radości ze zdobycia Certyfikatu MT (Multiplication Table) czyli Certyfikatu Tabliczki Mnożenia.

Oto ostateczne wyniki akcji:

Klasa

Uczniowie, obecni w dniu 30 września 2016, którzy zdobyli Certyfikat MT

IVa

67%

IVb

62%

IVc

78%

Va

100 %

Vb

na wycieczce

Vc

                           na wycieczce

Vd

78 %

VIa

100 %

VIb

100 %

VIc

83 %

VId

100 %

 Ponadto egzamin zdało 11 osób dorosłych.

 Organizatorami VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były pani Wioletta Walczaki pani Anna Bukowska.

UCZNIOWIE KLAS 5C I 5B NA WYCIECZCE W MŁYNIE ZAWADKA

30 września 2016 r. uczniowie klas 5B i 5C byli na wycieczce klasowej w Młynie Zawadka.

 Uczniowie uczestniczyli w Wiejskiej Olimpiadzie. Podzieleni na grupy, brali udział w przeciąganiu liny, biegu ze spadochronem, slalomie gigancie, wyścigach w workach po ziemniakach, rzucie do celu i wielu innych zwariowanych konkurencjach. Po wysiłku na uczestników czekało zwiedzanie młyna, pyszny poczęstunek i dyplomy dla zwycięzców. Dzień Chłopca minął nam wspaniale!


 
 
 
 
 
 

UCZNIOWIE KLASY IB REALIZUJĄ PROGRAM "MAŁY MISTRZ"

Uczniowie klasy I b pod opieką pani Edyty Kruk przystąpili do realizacji programu "MAŁY MISTRZ".

Ideą programu jest propagowanie zdobywania, a nie kolekcjonowania odznak sportowych. We wrześniu wszystkie dzieci zdobyły swoją pierwszą odznakę - rowerzysty. Gratulujemy!


Dodatkowe informacje