LOTERIA FANTOWA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

6 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej rozpocznie się loteria fantowa.

Organizowana jest w ramach VII Międzyszkolnego Konkursu "Pan Hilary". Dochód z loterii zostanie przeznaczony na rzecz dzieci niewidomych i słabowidzących ze Świdnicy.

Ceny losów - 3 zł i 5 zł. Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w loterii - 6 maja, od godz. 9.00!

PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE - CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

5 kwietnia 2019 r. w piękny, słoneczny dzień najmłodsi uczniowie z oddziału  0A wybrali się na warsztaty świąteczne do Zagrody Kraszowickiej w Świdnicy.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie są sposoby zdobienia jaj i własnoręcznie je ozdabiali elementami roślinnymi. Za pomocą igły i nici przeplatali też ciekawe wzory na szablonach z jajkiem. Zadania te wymagały dużej zręczności manualnej i wytrwałości w pracy. Były też gry i zabawy z elementem rywalizacji, wyścigi w workach, chodzenie po linie czy rzucanie do celu.

Ciekawym doświadczeniem była  wizyta w zagrodzie wiejskiej, gdzie każde dziecko mogło pogłaskać królika i barana, a  pozostałe zwierzęta obserwować przez ogrodzenie. Ważnym  momentem wycieczki było wspólne śniadanie na świeżym powietrzu, dzielenie się smakołykami, rozmowy i radość z bycia razem.

Był to radosny i piękny dzień pełen wrażeń.

Coraz bliżej święta, przed nami jeszcze niejedne zajęcia, które przeniosą dzieci w wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Wielkanocne.

ZDROWE ŚNIADANIE W KLASIE 1C

5 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 1C wspólnie przygotowali zdrowe śniadanie.

Dzieci przygotowały apetyczne i kolorowe kanapki, na których znalazły się pomidory, ogórki, rzodkiewki, szczypiorek oraz różnorodne sery. Dzięki temu najmłodsi uczą się prawidłowych nawyków żywieniowych oraz poznają zasady zdrowego odżywiania. Wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i dzięki niemu mają energię do nauki i siłę do zabawy. Śniadanie było wyśmienite, smaczne, zdrowe i kolorowe.