"ZDOBĄDŹ FLAGĘ" - GRA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

   30.04.2015 r. nasi uczniowie: Julia Doruch, Natalka Świderska i Piotr Marczyński zajęli II miejsce w grze "Zdobądź flagę" zorganizowanej przez Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci i Młodzieży MBP w Świdnicy w ramach Miejskich Obchodów Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi RP.
    Gra przeznaczona była dla uczniów uczęszczających do klas VI szkół podstawowych w Świdnicy. Tematem jej była Konstytucja 3 Maja oraz symbole narodowe Polski. Gra łączyła zabawę i rywalizację z nauką. Zadaniem uczestników zmagań było pokonanie trasy gry planszowej, udzielanie odpowiedzi na pytania i rozwiązywanie zadań interaktywnych. Za poprawne odpowiedzi drużyny zdobywały flagi.
Gratulujemy naszym Uczniom!

UCZNIOWIE KLASY 1C NA PRZEDSTAWIENIU W "WESOŁEJ PIĄTCE"

   29 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy I c wraz z wychowawczynią p. Ewą Malik zostali zaproszeni do przedszkola "Wesoła Piątka" na przepiękne, pełne humoru przedstawienie pt. "WIOSNA". Nasi młodsi koledzy, których gościliśmy niedawno w naszej szkole, pochwalili się swoimi sukcesami. Ich przedstawienie zostało wyróżnione w świdnickim teatrze. Pięknie dziękujemy za współpracę i życzymy dalszych sukcesów aktorskich!

UCZNIOWIE KLAS CZWARTYCH W SZKÓŁCE LEŚNEJ W BURKATOWIE

   23 i 28 kwietnia 2015 r. klasy IVa i IVd odwiedziły szkółkę leśną w Burkatowie. O pracy w szkółce opowiadał uczniom leśnik p. Dariusz Malinowski. Dzieci dowiedziały się, jak przygotowuje się młode drzewka i krzewy do nasadzeń w okolicznych lasach. Najpierw zbiera się zamknięte szyszki, suszy, pozyskuje się z nich nasiona, wysiewa, a potem po roku wysadza w rzędach co kilkanaście centymetrów. Młode drzewka wymagają szczególnej troski. W czasie przymrozków nakrywa się je osłonami, zrasza w czasie suszy, przygotowuje specjalne podłoże do wysiewu, nawozi kompostem oraz  odchwaszcza. Tak rosną w szkółce kilka lat. Drzewka i krzewy wysadza się w miejscach po wycince drzew oraz zadrzewia nowe tereny.
   Po zajęciach w szkółce uczniowie częstowali się grillowaną kiełbasą. Lekcja przyrody "w lesie" pozostanie na długo w pamięci  dzieci. Zajęcia dostarczyły wielu wrażeń i nowych wiadomości o rozwoju drzew i żyjących wśród nich zwierząt.

Dodatkowe informacje