JAK W KLASACH MŁODSZYCH OBCHODZONO ANDRZEJKI

   W piątek 30 listopada 2018 r. w naszej szkole uczniowie klas młodszych obchodzili andrzejki. Jak każe tradycja, dzień ten był pełen wróżb, przepowiedni i dobrej zabawy. Wróżby pobudziły dziecięcą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

Więcej zdjęć z tego magicznego dnia można zobaczyć w GALERII, w zakładce ANDRZEJKI.


KLASA 0A


KLASA 1A

autor zdjęć - p. A. Pazgan


KLASA 2A

30.11.2018 r w klasie 2A zgodnie ze starą, polską tradycją obchodzono andrzejki. Po zapoznaniu z wcześniejszym sposobem obchodzenia tego święta dzieci przystąpiły do różnorodnych wróżb i przepowiedni. Wśród andrzejkowych wróżb nie mogło zabraknąć wróżenia z butów. Buty ustawiali wszyscy, świetnie się przy tym bawiąc. Podczas zabawy „z serduszkiem” można było dowiedzieć się, jak będzie miała na imię przyszła żona lub mąż. Śmiechu przy tym było co niemiara. Dzieci losowały również ciasteczka z wróżbami i przebijały balony z ukrytymi w środku życiowymi mottami. Wszyscy z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem uczestniczyli w andrzejkowych czarach i wróżbach. Zabrzmiała też muzyka, przy której odbyły się tańce i hulanki.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Na koniec na każdego czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który serdecznie dziękujemy.


autor tekstu i zdjęć - p. J. Janiak


KLASA 2B

autor zdjęć - p. A. Pazgan


KLASA 2C

Piątek 30 listopada 2018 r. upłynął w klasie 2C pod znakiem tradycji i wróżb. Dzieci przygotowały wiele ciekawych wróżb dla swoich kolegów i koleżanek.

Uczniowie z niecierpliwością przekuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii. Mogli poznać swój przyszły zawód, a z czarodziejskiej karuzeli przewidzieć, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, aby dowiedzieć się kto z klasy będzie bogaty, komu spełnią się marzenia i komu w życiu się powiedzie. Były wróżby ukryte pod kubeczkami, a także wróżenie z dat urodzenia. Nie mogło również zabraknąć wróżb ukrytych w ciasteczka. Wiele śmiechu i radości dostarczały uczniom przepowiednie.


autor tekstu i zdjęć - p. A. Krasnoborska


KLASY 3A i 3C

Chłopcy z klasy 3a przebrali się za wróżbitów i magów, a dziewczynki - za wróżki. Uczniowie klasy 3c przygotowali wesołe wróżby. Było wesoło, nie brakowało śmiechu i okrzyków. To była wspaniała zabawa. Byłoby fantastycznie, gdybyśmy mogli naprawdę poznać swoją przyszłość!


 

WYJAZD UCZNIÓW DO TEATRU LALEK WE WROCŁAWIU

   30 listopada 2018 r. uczniowie klas 4c i 4a wybrali się na wycieczkę do Teatru Lalek we Wrocławiu na spektakl „Czarodziejski Flet”. „CZARODZIEJSKI FLET to spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej  z najsłynniejszych oper Mozarta, opowiadający o magicznej sile muzyki. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmiały w nim w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek”.

Młodym widzom przedstawienie przypadło do gustu. Barwna opowieść o walce nocy i dnia oraz perypetie głównych bohaterów, poszukujących miłości, ukazane w przepięknej scenografii i brawurowo zagrane na długo zostaną w pamięci czwartoklasistów.


PROGRAM "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI" W NASZEJ SZKOLE

   Informujemy, że  klasy drugie naszej szkoły biorą udział w programie o finansach i przedsiębiorczości pn. „Od grosika do złotówki”. Tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci będą uczyć się zasady zarządzania własnymi finansami.

Poznają nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania, formy i sposoby oszczędzania, podstawowe zasady poruszania się w świecie bankowości i finansów.

Nauczą się podejmowania odpowiedzialności za decyzje finansowe i bycie świadomym konsumentem.

Będą kształtować m.in. takie nawyki jak: dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo, poszanowanie własności oraz rozumienie sytuacji finansowej rodziny.
W trakcie podróży z Grosikiem dzieci poznają także pojęcia z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a zwłaszcza ochrony własnej tożsamości.

Zapraszamy Rodziców do towarzyszenia dziecku w tej niezwykłej wyprawie po świecie finansów i bezpieczeństwa.

Uczeń zgodnie  założeniami programu, po powrocie do domu będzie zadawał pytania dotyczące tematyki omawianej na zajęciach.

Takie rozmowy sprzyjać będą temu, by Rodzice stali się dla swoich dzieci pierwszymi autorytetami w zakresie gospodarowania finansami oraz ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa.

Więcej na temat tego programu można przeczytać na https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/

 

Dodatkowe informacje