MIĘDZYSZKOLNY KONKURS BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

30 września 2014 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

   Nasza szkoła już od lat jest jego organizatorem. Uczniowie startujący w konkursie musieli przebrnąć nie tylko przez część teoretyczną, ale także praktyczną - czyli jazdę na rowerze po Miasteczku Ruchu Drogowego. Kontrolę nad całością imprezy sprawowało jury w składzie: przedstawiciel Straży Miejskiej p. Marek Fiłonowicz, przedstawiciele Policji p. Katarzyna Kołodziej i p. Łukasz Hukałowski oraz przedstawiciel nauczycieli p. Adam Miszkuro.

   Drużyna "Ósemki" spisała się na medal i zajęła I miejsce. Reprezentowali ją uczniowie: Piotr Kończewski, Przemysław Bober, Patryk Frankowski. Serdecznie dziękujemy p. Edycie Kruk i p. Bartłomiejowi Ciesielskiemu za organizację i przygotowanie konkursu!

BIEGI PRZEŁAJOWE NA TERENIE OSiR-u

30 września 2014 r. uczniowie nasze szkoły wzięli udział w drużynowych biegach przełajowych na terenie OSiR-u w Świdnicy.

Każdy z biegnących musiał pokonać dystans 850 m. Drużyny dziewcząt i chłopców zajęły III miejsce, zdobywając brązowe medale.

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Ania Pętal, Iza Ostaszewska, Ola Norbert, Ala Wójciak, Kasia Włosińska, Maja Sołtys, Zuzia Bednarz, Wiktoria Wcisło, Julia Chruścik, Zuzia Czernicka, Wiktoria Twaróg.

Drużynę chłopców reprezentowali: Dominik Sawa, Mikołaj Lis, Robert Wcisło, Bartek Twardzicki, Bartek Kubinka, Janek Koczut, Denis Harchala, Damian Bober, Mateusz Gaździński, Michał Madziała.

Dziewczętom i Chłopcom gratulujemy sukcesu!

JAK OBCHODZILIŚMY W NASZEJ SZKOLE DZIEŃ CHŁOPAKA

We wtorek, 30 września 2014 r., w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Chłopaka.

Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego postanowiły złożyć życzenia swoim kolegom, a panom pracującym w szkole podziękować za codzienną pomoc, życzliwość i przekazywaną wiedzę. Dziękując za wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie, dziewczęta podarowały panom okolicznościowe laurki z życzeniami.

Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Pani wicedyrektor Elżbieta Węgrzyn-Wąworek wraz z przedstawicielkami SU ogłosiły wyniki głosowania. Ten zaszczytny tytuł zdobyli: Kryspin Kowalczyk z kl. III b (wśród uczniów klas I-III) oraz Jakub Rosiak z kl. VI c (wśród uczniów klas IV–VI). Gratulujemy!

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W SU

W poniedziałek, w czasie cotygodniowego spotkania SU na długiej przerwie, odbył się "Samorządowy Dzień Chłopaka", czyli krótko mówiąc: dziewczyny tworzą dla chłopców. Na początku wszystkie dziewczyny z SU wyszły na środek, by złożyć kolegom życzenia.

Ja również życzę wszystkim chłopakom dużo szczęścia, radości, a przede wszystkim zdrowia. Żebyście dostawali same dobre oceny i uczyli się dużo. Pragnę też dodać, że każdy z Was jest wyjątkowy i każdy powinien mieć własne zdanie, i się go nie wstydzić!

W następnej kolejności została rozdana słodka część niespodzianki - czyli cukierki. Każdy chłopak dostał także piękną laurkę z życzeniami, którą wykonały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego.

Sylwia Borkowska

Wikipedia podaje, że Dzień Chłopaka obchodzono po raz pierwszy w roku 1999 na wyspach Trinidad i Tobago. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. W Polsce Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września.

Dziewczęta z Samorządu postanowiły zrobić niespodziankę swoim kolegom w przeddzień święta i na cotygodniowym  spotkaniu wręczyły chłopakom własnoręcznie przygotowane laurki z życzeniami. Nie obyło się również bez słodkości. Chłopcy  byli mile zaskoczeni i  podziękowali swoim koleżankom. Nie zapominajmy o tym dniu. Chłopcy chcą być również  zauważani i traktowani z sympatią. W imieniu wszystkich dziewcząt składamy małym Chłopcom i dużym Mężczyznom życzenia wszystkiego najlepszego i humoru radosnego!

Zuzia Czernicka


 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 1A

30 września chłopcy z klasy I a także obchodzili swoje święto.
W tym dniu dziewczynki wręczyły upominki, a później przyszedł czas na słodki poczęstunek i wesołą zabawę. Chłopcy uczestniczyli w różnych konkurencjach. Każdy starał się wykonać zadanie perfekcyjnie, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni orderem ,,Super chłopaka’’ i kolorowymi dyplomami. Dzieci bawiły się świetnie, a cały dzień minął w miłej i radosnej atmosferze.


 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 1B

Również chłopcy z klasy 1b obchodzili 30 września swoje święto. Każda dziewczynka zrobiła dla swojego kolegi z ławki piękną laurkę. Chłopcy dostali też prezenty: czekoladki i zestawy klocków Lego.


 

DZIEŃ CHŁOPAKA W 2B

30 września w klasie 2b dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia z okazji DNIA CHŁOPCA. Nie zabrakło słodkości i prezentów. Każdy chłopiec otrzymał piłkę nożną, laurki i samodzielnie wykonane przez Martę serduszka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!


Dodatkowe informacje