WYCIECZKA ROWEROWA

28 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę rowerową na zaporę wodną do Zagórza Śląskiego.

Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Pogoda nam dopisała. Był piękny, słoneczny dzień. Poznaliśmy ciekawe i malownicze zakątki. Ta wspaniała inicjatywa pozwoliła wszystkim chętnym uczniom przyjemnie i przy tym zdrowo spędzić kilka sobotnich godzin. Impreza ta udowadnia, że „Ósemka” to prawdziwie rowerowa szkoła!

http://doba.pl/dsw/artykul/wycieczka-rowerowa-uczniow-z-osemki/20248/33


POKAZ DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH

W piątek, 27 kwietnia 2018 r. , odbył się pokaz doświadczeń chemicznych w ramach Tygodnia Nauk Przyrodniczych.

Został on zorganizowany przez uczniów klas 7, a nad całym przebiegiem czuwała p. Monika Oleksy. Był skierowany do uczniów klas 0-3 oraz przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka”.
Młodzi uczestnicy pokazu mieli okazję zobaczyć ciekawe doświadczenia, często możliwe do samodzielnego wykonania w domu. Były to m.in. wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, wulkan z sody oczyszczonej i octu, kolorowe mleko czy chemiczne jojo. Wszystkie doświadczenia cieszyły się dużym  zainteresowaniem. Ich autorzy zapraszali do pomocy ochotników, których za każdym razem było bardzo dużo. Nie wszyscy mogli pomóc przy jednym eksperymencie, lecz każdy dostał swoją szansę. Ci, którzy wykazali się największą wiedzą (odpowiadając na pytania) oraz zgłaszając się na ochotnika, byli nagradzani pamiątkowymi medalami oraz kolorowymi pieczątkami. Goście otrzymali również drobny poczęstunek z naszej strony.
W szczególny sposób, za zaproszenie, podziękowały nam dzieci z „Wesołej Piątki”. Otrzymaliśmy m.in. obrazek z zamieszczonymi podziękowaniami.
Według mnie była to bardzo dobra inicjatywa z dwóch względów. Pierwszym jest to, że takie doświadczenia były dobrą okazją dla uczniów młodszych klas do zapoznania się z chemią z ciekawej strony. Drugi, to promocja naszej szkoły wśród przedszkolaków i pokazanie im nauki z jej przyjaznej strony. Był to także sposób na nabycie nowej wiedzy oraz wykazanie się tą posiadaną dotychczas.
Igor Ryglowski, kl. 7a

http://doba.pl/dsw/artykul/pokaz-doswiadczen-chemicznych/20266/33


APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2018 r. uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Apel przygotowali uczniowie klas V wraz z wychowawcami. Przygotowane przez nich przedstawienie oraz odśpiewane pieśni przypomniały o doniosłych wydarzeniach z 1791 roku i ich znaczeniu dla narodu polskiego. Piątoklasiści przypomnieli również swoim kolegom i koleżankom, czym współcześnie są wartości takie jak Wolność, Naród, Ojczyzna.


PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Dodatkowe informacje