UROCZYSTY APEL Z OKAZJI 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W słowno-muzycznym montażu prowadzący spotkanie szóstoklasiści przypomnieli swym koleżankom i kolegom, w jakich okolicznościach doszło do uchwalenia Konstytucji  w dniu 3 maja 1791 roku oraz uświadomili im znaczenie tego doniosłego wydarzenia. Uroczystość stała się dla uczestników okazją  do refleksji nad znaczeniem tak ważnych pojęć, jak: naród, wolność, ojczyzna. Była również zachętą dla młodych ludzi do pogłębiania wiedzy historycznej, bo przecież: „Kto zna i rozumie przeszłość, ten z korzyścią kształtuje przyszłość”.
Apel przygotowały panie: Agnieszka Fila, Anna Marzec, Urszula Galicka, Małgorzata Madziała oraz  Kamilla Banaszczyk, natomiast o oprawę plastyczną zadbały panie: Katarzyna Legut i Krzysztofa Solak.


XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

Miło nam poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły: Konstancji KulakJakuba Kurka i Kamili Pudłowskiej.

Zostali oni nagrodzeni w XIII Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym, który odbył się 28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy. 
Konkurs ten podzielony jest na kilka kategorii, a jego główny cel to popularyzacja wiedzy o mitologii.
Nasi uczniowie wzięli udział w teście z wiedzy o mitologii greckiej w oparciu o „Mitologię” Jana Parandowskiego oraz w konkurencji, która polegała na wcześniejszym napisaniu pracy literackiej.
Ósemkowicze poradzili sobie znakomicie. W kategorii wiedza o mitologii Konstancja Kulak z kl. 5b i Jakub Kurek z kl. 6a zajęli ex aequo II miejsce. Natomiast w kategorii praca literacka nagrodę otrzymała Kamila Pudłowska z kl. 5d. Przy ocenie prac literackich jury brało pod uwagę zawartość merytoryczną,  oryginalność, poprawność językową, ortograficzną, interpunkcyjną oraz estetykę zapisu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   Muszę przyznać, że sporo się napracowałam - każdy szczegół musiał być perfekcyjny, bym mogła być zadowolona. Z początku nie miałam wielkich nadziei na to, że uda mi się coś zdobyć. Jednakże gdy w ostatnich dniach dowiedziałam się, że zdobyłam nagrodę, moja radość nie miała granic. Krzyczałam: „Hura! Hura! Udało się!”. Szczerze mówiąc, do tej pory nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Warto było trochę się potrudzić, by teraz móc zobaczyć takie rezultaty tej pracy. Jednym słowem: trzeba uwierzyć w siebie. A Wy co o tym myślicie? Jeśli zastanawiacie się, czy wziąć udział w jakimkolwiek konkursie, ani chwili się nie wahajcie, bo co wam szkodzi spróbować! Możecie tylko zyskać! No cóż, ja dzielę się mą radością z innymi i zachęcam do brania udziału w konkursach!
Kamila Pudłowska, klasa 5d

Więcej na ten temat można przeczytać na :

http://regionfakty.pl/region-wszystkie/swidnica/mitologie-maja-w-malym-palcu-foto/

VIII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI W JĘZYKU ANGIELSKIM

27 kwietnia 2017 r. w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim.

Tradycyjnie organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 1 im. Marii Kunic. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki - Anna Galicka z klasy 6b i Wiktoria Rafalont z klasy 6a. Ania przy śpiewie korzystała z gotowego półpleybacku, natomiast Wiktorii  towarzyszył zespół akompaniujący w  składzie: Jakub Moneta z kl. 6a - fortepian, Daria Kwiecińska z kl. 5a i Konstancja Kulak z kl.5b - gitary oraz Anna Galicka z kl. 6b - ukulele. Wykonawców do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki p. Kamilla Banaszczyk. Jury po wysłuchaniu 23 występów w kategorii szkół podstawowych przyznało naszym reprezentantkom następujące lokaty: I miejsce dla Anny Galickiej i wyróżnienie dla Wiktorii Rafalont.
Gratulujemy sukcesu i zapraszamy do obejrzenia filmów z konkursu.


Więcej artykułów…

  1. TRZECIOKLASIŚCI W GIMNAZJUM NR 3

Dodatkowe informacje