VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

29 września 2017 roku, czyli w ostatni piątek września, nasza szkoła włączyła się w obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W tegorocznej edycji akcji wzięły udział 3882 szkoły z 32 krajów! Nasza szkoła włączyła się w obchody od 3. edycji, czyli w tym roku wzięła udział już po raz piąty. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Andrzej Grabowski, nauczyciel i wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują kolegów oraz dorosłych.  Jak pokazuje doświadczenie wszystkich edycji, taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla… dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.
Większość uczniów zaliczyła egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia podczas lekcji matematyki. Uczniowie, którzy nie zdali egzaminu, mogli kolejny raz spróbować swoich sił podczas przerw. Zdający nie ukrywali emocji – najpierw tremy, a potem radości ze zdobycia Certyfikatu Ekspert Tabliczki Mnożenia.

Oto ostateczne wyniki akcji:

Klasa

Uczniowie, obecni w dniu 29 września 2017, którzy zdobyli Certyfikat Ekspert Tabliczki Mnożenia

IV A

50 %

IV B

86 %

IV C

89 %

IV D

70 %

IV E

52 %

VA

77 %

VB

90 %

VC

61 %

VI A

96 %

VI B

89 %

VI C

1 uczennica

VI D

81 %

VII A

100 %

VII B

96 %

VII C

100 %

VII D

100 %

Ponadto egzamin zdało 25 osób dorosłych – nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice.
Organizatorami VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były pani Wioletta Walczak, pani Anna Bukowska oraz pani Małgorzata Horbaczyk.

JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ CHŁOPCA W KLASACH MŁODSZYCH (0A, 1A, 1B, 1C, 2A, 2C, 3B)

30 września obchodzony jest Dzień Chłopca. Także w naszej szkole dziewczynki z klas młodszych nie zapomniały o święcie swoich kolegów.


KLASA 0A

Dziewczynki z grupy 0A pamiętały w tym dniu o swoich kolegach i  przygotowały wiele niespodzianek. Każdy chłopak miał za zadanie wykazać się zręcznością, siłą i pomysłowością. Okazało się, że siły były bardzo wyrównane i wszyscy otrzymali duże brawa.
Na koniec wszystkie dzieci zjadły pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.KLASA 1A

 2 października 2017 r. chłopcy z klasy I a  obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki wręczyły upominki, a później przyszedł czas na słodki poczęstunek i wesołą zabawę. Chłopcy uczestniczyli w różnych konkurencjach. Każdy starał się wykonać zadanie perfekcyjnie, dlatego wszyscy zostali nagrodzeni. Chłopcy otrzymali gry strategiczne i kolorowe dyplomy. Dzieci bawiły się świetnie, a cały dzień minął w miłej i radosnej atmosferze. 

 

 

 


KLASA 1B

W klasie 1B z okazji Dnia Chłopaka zorganizowano wspaniałą ucztę. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia, zaśpiewały im " Sto lat" i wręczyły prezenty.KLASA 1C

 29 września klasa 1C obchodziła Dzień Chłopca. Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli wyróżnieni, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia. Każdy chłopiec otrzymał prezent oraz laurkę wykonaną przez koleżanki z klasy. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i konkursów. Na wszystkich uczniów czekał też słodki poczęstunek.


 


KLASA 2A


KLASA 2C

29 września 2017 r. to był wyjątkowy dzień dla wszystkich chłopców  z klasy 2C - Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki przygotowały niespodzianki. Zaśpiewały tradycyjne 100 lat i wręczyły  swoim kolegom wspaniałe prezenty. Wszyscy bawili się razem w Kalambury, no i dziewczynki częściej niż zwykle się do chłopców uśmiechały. Zresztą sami zobaczcie. 


 


KLASA 3B

W piątek 29 września 2017 r. chłopcy z klasy 3B uczestniczyli w imprezie zorganizowanej przez koleżanki z klasy, która przygotowywana była od kilku dni. Dziewczynki wykonały dla chłopców  „fotobudkę” oraz  piękne dyplomy. Wyjątkowym upominkiem były koszulki pomalowane przez nie specjalnymi farbami do tkanin. Każdy chłopiec miał napisane na koszulce hasło z  imieniem, określające jego mocne strony.
Zanim wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, dziewczynki zaprosiły kolegów do wesołej zabawy poprzez udział w wielu różnych konkurencjach. Między innymi zorganizowały: sznurowanie butów na czas, rozpoznawanie przypraw, wyścigi z jajkiem,  czytanie ze zrozumieniem różnych poleceń ukrytych w balonach.
Jedna konkurencja sprawiła chłopcom trudność, było to przyszywanie guzików. No cóż- chłopcy w klasie 3b są wyjątkowi, jednak  nikt nie jest doskonały…
To był bardzo udany dzień.

 

 

DOŚWIADCZENIA PRZYRODNICZE W KLASIE 3B

We wrześniu 2017 r. uczniowie klasy 3B wzbogacali swoją wiedzę na temat środowiska przyrodniczego, związanego z pracą rolnika.

 Uczniowie przeprowadzili szereg doświadczeń i obserwacji dotyczących roślin uprawnych. Dzieci nauczyły się rozróżniać zboża, rośliny oleiste, włókniste, okopowe i zbożowe.


Dodatkowe informacje