WITAJ WIOSNO!

Klasa 2B Pierwszy Dzień Wiosny świętowała 19 marca 2021 r. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani kolorowo.

Wiosna jest tą porą roku, na którą z utęsknieniem czekają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest to czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych i przyjemniejszych dni. W tym roku wiosna nie do końca przegnała upartą zimę i przywitała nas najcieplejszą aurą. Nie daliśmy się jej jednak i stworzyliśmy niezwykle miłą atmosferę. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o pierwszych oznakach wiosny, rysowali wiosenne kwiaty, śpiewali piosenki, a następnie rozwiązywali zagadki i quizy sprawdzające wiedzę o wiośnie. Podzieleni na grupy wykonali też różnobarwne gaiki i marzannę. Wyposażeni w wykonane gaiki i „ekologiczną” marzannę, która wskazywała drogę, dumnie ruszyliśmy barwnym korowodem na spacer po okolicznych uliczkach, oznajmiając tym samym, że żegnamy mroźną zimę i witamy piękną wiosnę. Przemarsz zakończył się wyrzuceniem kukły do dużych pojemników na śmieci.

autor tekstu i zdjęć - p. J. Wołoszyn