JAK KLASA 2A WIOSNĘ WITAŁA...

Uczniowie klasy 2A już 18 marca 2021 r. rozpoczęli przygotowania do powitania wiosny.

Przynieśli materiały i różne akcesoria potrzebne do wykonania marzanny. Dzieci pracowały w grupach i po kilku chwilach powstały kukły symbolizujące zimę, która już im się trochę znudziła.
Nazajutrz uczniowie pojawili się w szkole w zielonych, ukwieconych strojach. W klasie zrobiło się zielono. Dzieci ubrały się ciepło, bo pogoda była typowo marcowa, utworzyły korowód z marzannami i wyruszyły na spacer po okolicznych uliczkach z okrzykami: Żegnaj, zimo! Witaj, wiosno! Mieszkańcy osiedla podchodzili do okien i machali do dzieci z uśmiechem. Przemarsz zakończył się wyrzuceniem kukieł do dużych pojemników na śmieci. Po powrocie do sali lekcyjnej, uczniowie witali wiosnę rysując wczesnowiosenne kwiaty, rozwiązując quizy sprawdzające wiedzę o powracających ptakach, budzących się ze snu zimowego zwierzętach i chronionych kwiatach. Odbyła się też parada strojów wiosennych. Na zakończenie dzieci otrzymały w nagrodę drewniane żabki, które z radością pokolorowały na zielono i ozdobiły według własnych pomysłów. Dzień ten na pewno będzie miłym wspomnieniem ze szkolnych lat:)

autor tekstu i zdjęć - p. A. Richter