UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Kolejny rok szkolny za nami! Nietypowy, ponieważ przez siedem miesięcy uczniowie i nauczyciele pracowali zdalnie.

W dniu zakończenia roku szkolnego wychowawcy klas I-VII pożegnali się z uczniami w salach. Dzieci otrzymały świadectwa i nagrody za swoje osiągnięcia.

Jedynie uczniowie klas ósmych rozstawali się ze szkołą w sali gimnastycznej.
Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrała Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Gryń-Chlebicka, która podsumowała okres nauki ósmoklasistów w szkole podstawowej, a także życzyła pięknej, nowej przygody naszej młodzieży. Do uczniów zwrócił się również Przyjaciel Szkoły Pan Karol Liwirski (przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich) oraz Przyjaciel Szkoły Pan Rafał Fasuga członek Rady Rodziców. Podczas uroczystości zaśpiewała Maja Laska, zaprezentowała utwór ABBY "Thank You For The Music", który był pięknym podziękowaniem dla nauczycieli za osiem lat wspólnej pracy. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i listy gratulacyjne uczniom i rodzicom oraz statuetkę Primus Inter Pares. Tytuł ten uzyskała Zofia Kruźlak z klasy 8a. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli także statuetki Najlepszego Sportowca SP nr 8. Wśród dziewcząt tytuł ten uzyskała Natalia Smaza z klasy 8a, wśród chłopców Aleksander Kaczyński z klasy 8b. Następnie Pani Dyrektor wręczyła zaszczytny tytuł Przyjaciela Szkoły, który przyjęła na swoje ręce Pani Anna Skrzypacz.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie nastąpiło uroczyste rozdanie świadectw.

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

autor zdjęć - p. J. Starostecka-Jencz