ANDRZEJKI INNE NIŻ ZWYKLE

To były inne niż zwykle andrzejki, które na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów z klasy 1B.

Andrzejki te bowiem składały się z dwóch części: domowej i zdalnej. Najpierw w domu, pod opieką rodziców, dzieci bawiły się w przepowiadanie swojej przyszłości. Lały wosk przez dziurkę od klucza i odczytywały znaczenie cienia. Ustawiały buty w stronę wyjścia, aby sprawdzić, kto najszybciej zmieni swój stan cywilny. Z niecierpliwością przekuwały papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii. Losowały wróżby ukryte pod kubeczkami.

W czasie zajęć nastąpił ciąg dalszy wróżb i przepowiedni w formie zdalnej. Tutaj dzieci wirtualnie lały wosk, przekładały buty, wróżyły przyszłość z kubeczków, przebijały serca z imionami, poznawały swój przyszły zawód.

To był dzień pełen dobrej zabawy z przymrużeniem oka. Wróżby pobudziły dziecięcą wyobraźnię, pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w andrzejkowe wróżby przepowiadające przyszłość, to dzieciom biorącym udział w zabawie towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że szczęśliwa przepowiednia się jednak spełni.

autor tekstu - p. I. Moneta

autorzy zdjęć - p. I. Moneta, rodzice