PLUSZOWI PRZYJACIELE W KLASIE 1B

25 listopada 2020 r. na zajęciach zdalnych u dzieci z klasy 1b zagościły pluszowe misie. Okazją ku temu był Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu zajęcia były inne niż zwykle. Misie siedziały na biurkach swoich małych właścicieli i przyglądały się ich pracy. A było co robić! Pierwszaki obejrzały prezentację multimedialną, w czasie której dowiedziały się, że Święto Pluszowego Misia zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

W czasie tych niecodziennych, „misiowych” zajęć każdy uczeń klasy 1b przedstawił kolegom i koleżankom swojego pluszowego przyjaciela. Pierwszoklasiści rozwiązywali zadania tekstowe o misiach oraz obejrzeli filmik o tym, jak powstaje pluszowy miś. Poznały też kilka ważnych faktów i ciekawostek z życia niedźwiedzi.  Czy wiedzieliście, że u pandy wielkiej uszy i wargi są zawsze nieruchome?

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym dniu prac plastycznych związanych z misiami. Dzieci nauczyły się rysować misia z krasnalem Franiem oraz samodzielnie wykonały misiową wydzierankę z kolorowego papieru.

Zajęcia zakończyły się wesołymi pląsami z misiem Gumisiem:)

To był bardzo ciekawy dzień, a towarzyszące dzieciom misie sprawiły, że uśmiech nie schodził z twarzy pierwszoklasistów.

autor tekstu - p. I. Moneta

autorzy zdjęć - rodzice