PIERWSZA WIZYTA PIERWSZAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniach 20 - 22 października 2020 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną.

Pierwszaki dowiedziały się, co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy korzystać z księgozbioru. Poznały również zasady właściwego zachowania się w bibliotece. Z wielkim zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i przeczytała książeczkę z działu dziecięcego, której uczniowie słuchali z wielkim zaciekawieniem.

Chętne dzieci mogły również zaprezentować swoją ulubioną książkę, którą przeniosły z domowej biblioteczki. Na koniec spotkania dzieci dostały piękne zakładki do książek.

Pierwszoklasistom bardzo podobała się wizyta w szkolnej bibliotece i zapowiedziały, że będą chętnie ją odwiedzać i czytać dużo książek.

Więcej zdjęć można zobaczyć na szkolnym FB.

autor tekstu - p. J. Rzeczycka

autor zdjęć - p. j. Janiak, p. I. Moneta, p. J. Rzeczycka