PIERWSZAKI DOKARMIAJĄ PTAKI - KONKURS NA „KARMNIK DLA PTAKÓW”

Zima to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas pierwszych do udziału w konkursie pt. „Karmnik dla ptaków”.

Konkurs ma na celu kształcenie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci na dokarmianie ptaków zimą, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz rodzajów ptasiej karmy i sposobów odżywiania ptaków.

Każdy uczestnik może zaprosić do współpracy swoich rodziców, dziadków, opiekunów.
Technika i wykonanie pracy dowolna – liczy się kreatywność. Należy jednak pamiętać, że dobry karmnik powinien: chronić karmę przed zamoknięciem, umożliwiać ptakom bezpieczne korzystanie z niego oraz być łatwy w utrzymaniu czystości.
Po powrocie z przerwy świątecznej oraz ferii zimowych, powołana komisja konkursowa wybierze prace, które zostaną nagrodzone.
Karmniki, które zajmą I, II oraz III miejsce zostaną zawieszone za oknem w poszczególnych salach, aby dzieci mogły dokarmiać ptaki będąc w szkole.

ORGANIZATORZY KONKURSU
p. Iwona Moneta oraz p. Justyna Rzeczycka