MIKOŁAJKI UCZNIÓW KLASY 1C

4 grudnia 2020 r. uczniowie klasy 1C obchodzili „klasowe mikołajki”,  nie  przeszkodziło im w tym nawet nauczanie zdalne, bowiem obchody tego sympatycznego święta przeniosły się do sieci:)

Dzieci, ubrane w czerwone czapki Mikołajów, chętnie uczestniczyły w mikołajkowych zajęciach.  Uczniowie poznali prawdziwą historię świętego Mikołaja – biskupa z Mirry, który pomagał biednym i potrzebującym, co prawda nie wyglądał jak współczesny Mikołaj, ale tak samo jak on, dbał o wszystkie dzieci. Najmłodsi dowiedzieli się również dlaczego dzień 6 grudnia nazywamy mikołajkami, jak również skąd wziął się zwyczaj rozdawania prezentów. Poznali kilka interesujących ciekawostek o brzuchatym staruszku w czerwonym stroju z workiem prezentów. Wspólnie zaśpiewali piosenkę z repertuaru FASOLEK „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna” oraz wykonali pracę plastyczną z Mikołajem w roli głównej. Jako podsumowanie zdobytych wiadomości, na koniec zajęć, dzieci wspólnie rozwiązały QUIZ o współczesnym Świętym Mikołaju.

Był to mile spędzony czas, a wspaniały nastrój tego dnia sprawił, że poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

autor tekstu - p. J. Rzeczycka

autorzy zdjęć - p. J. Rzeczycka, rodzice