WARSZTATY MATEMATYCZNE "BIEGIEM PRZEZ MATEMATYKĘ"

9 czerwca 2021 r. klasa 6c wzięła udział w warsztatach matematycznych "Biegiem przez matematykę".

W trakcie warsztatów uczennice i uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje matematyczne umiejętności w plenerze. Okazało się, że nauka matematyki nigdy nie była tak prosta i zabawna. Magiczne kwadraty, obliczanie powierzchni boiska szkolnego, biegi na czas, bieg zakończony zagadką, rebusy matematyczne czy plener malarski to tylko niektóre atrakcje, które tego dnia czekały na szóstoklasistów. Warsztaty zorganizowane i przygotowane przez p. Teresę Kosińską odczarowały matematykę, pokazały, że ta dziedzina nauki na pierwszym miejscu stawia pomysłowość, oryginalność i samodzielność myślenia, a dzieci przekonały się, że nauka matematyki jest zabawna, przyjazna i pełna wrażeń.

autor tekstu i zdjęć - p. A. Zoła