BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 3A

9 lutego 2021 r. w klasie 3a odbył się klasowy bal karnawałowy.

Przeczytajcie relacje dzieci i obejrzyjcie piękne zdjęcia z tego niezwykłego dnia.

Dzisiejszy dzień był dla mnie wyjątkowy, ponieważ odbył się nasz klasowy bal karnawałowy. Pani przedstawiła nam na tablicy multimedialnej krótkie filmiki, dzięki którym mogliśmy zobaczyć, jak ludzie spędzają bal karnawałowy np.: w Brazylii. Zjedliśmy słodki poczęstunek, przygotowany przez mamy kolegów i koleżanek. Wszystko było bardzo smaczne i zjedliśmy z apetytem. Tańczyliśmy i bawiliśmy się przy wesołej muzyce. Zrobiliśmy pokaz strojów karnawałowych. Nasze stroje były kolorowe. Wszystkie dziewczynki miały piękne sukienki, a chłopcy przebrali się w ciekawe stroje. Nasza Pani bawiła się i tańczyła razem z nami. Miło i radośnie spędziliśmy ten czas. Dzieci były szczęśliwe, ponieważ długo czekały na ten dzień.

Klaudia Sękowska 3a

W tym tygodniu, we wtorek mieliśmy klasową zabawę karnawałową.
Uczniowie i uczennice naszej klasy ubrani w ładne, specjalnie przygotowane stroje mogli w tym dniu spędzić czas bez obowiązków szkolnych.
Nasza wychowawczyni pokazywała nam najbardziej kolorowy i szalony karnawał w Rio.
Zamiast lekcji były tańce, zabawa i pyszny poczęstunek, który trafił do klasy dzięki naszym mamom. Pani Ania robiła nam zdjęcia, które później udostępniła rodzicom.
Mimo mrozu i śniegu za oknem przez chwilę poczułam się, jakbym była w ciepłych krajach.
Liczę, że w przyszłym roku karnawał będzie huczny, nie będzie zakazów i nakazów, i będziemy mogli się bawić z dziećmi ze wszystkich klas.

Iga Chrząstowska, 3a

Dzisiaj w naszej klasie odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci były pięknie ubrane. Większość dziewczynek miała na sobie kolorowe sukienki, a chłopcy byli przebrani za postaci z bajek. Na początku pani Ania pokazała nam, w jaki sposób obchodzi się karnawał w innych krajach i jak mieszkańcy tych państw są ubrani. Następnie wszyscy tańczyliśmy w rytm muzyki przygotowanej przez Wojtka. Była świetna zabawa! Zostały też przygotowane słodkości, a Maja rozdała wszystkim dzieciom popcorn. Bardzo mi się podobała zabawa karnawałowa w naszej klasie i będę ją miło wspominała.

Zosia Panas kl.3a

Dziś w szkole świętowaliśmy karnawał, który odbył się w naszej pięknie udekorowanej klasie. Nasza wychowawczyni Pani Ania puszczała nam fajne piosenki. Było też dużo smacznych przekąsek, które ułożyliśmy na stole. Tańczyliśmy, robiliśmy duże koło, w którym tańczyła para. Oglądaliśmy krótki filmik o karnawale na całym świecie. Był nawet pokaz mody, na którym pokazywaliśmy swoje stroje. To mój pierwszy karnawał w Polsce i nowej szkole. Jestem szczęśliwa!

Maja Milewska 3a

Dzisiejszy dzień w klasie, zaczęliśmy od oglądania filmów na temat obchodzenia karnawału w innych krajach. Później mieliśmy słodki poczęstunek. Była również muzyka, do której tańczyliśmy wraz z Panią. W trakcie zabawy mogliśmy przekąsić słodkie słodycze, które stały na ostatniej ławce. Wszyscy mieli wspaniałe stroje. Dziewczyny miały piękne spódniczki, a Pani błyszczącą bluzkę. Pod koniec zabaw karnawałowych Pani zaproponowała zabawę w wybieg. Polegała ona na tym, że dziewczynki szły za Panią, udając modelki. Klasowa zabawa karnawałowa sprawiła, że dzisiejszy dzień w szkole był inny niż wszystkie.

Basia Jeśko, 3a

Dzisiaj w naszej klasie odbył się Bal Karnawałowy. Strój był dowolny i myślałem, że dużo dzieci się przebierze. Okazało się jednak, że tylko kilka osób przyszło przebranych. Pomimo tego zabawa była udana. Dzieci przyniosły płyty z muzyką do tańca, którą puszczała nam Pani. Ja przebrałem się za żołnierza. Inne dzieci były przebrane za Batmana, kowboja, kota, wampira, Penny Wise, Dartha Vadera. Podczas zabawy tańczyliśmy, jedliśmy rozmaite przekąski. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili. Takie bale to dobra odskocznia od codzienności.

Paweł Płaza, 3a

9 lutego rozpoczęła się zabawa karnawałowa. Na początku dzieci udekorowały salę. Gdy wszyscy się już zebrali, to pani Ania puściła nam film o tym, jak obchodzi się karnawał w innych krajach. Następnie pani Ania puściła nam muzykę i wszyscy dobrze się bawili. W końcu przyszedł czas na poczęstunek i wszyscy jedli pyszne desery. Po wspaniałej zabawie wszyscy posprzątaliśmy. To był udany dzień.

Amelia Szymczak 3a

Dzisiaj w naszej klasie była zabawa karnawałowa. Niektóre dzieci przyszły przebrane za kogoś, a inne ubrane były tylko na kolorowo. Ja przyszedłem na kolorowo, bo w domu nie miałem żadnego stroju. Był też stół z przysmakami takimi jak: popcorn, babeczki, różne desery, ciastka i napoje. Pani Ania nazwała go szwedzkim stołem. Paweł przyszedł przebrany jak żołnierz, Adam jak Batman a Marcel jak nietoperz Wampir, inne osoby też się przebierały. Zabawa karnawałowa była Super!

Janek Bratkowski 3a

autorzy tekstów - uczniowie