KONKURS SYNAPSIK MEN W KLASACH DRUGICH

W tym roku szkolnym, tak jak w latach poprzednich, wydawnictwo SYNAPSA zaprosiło uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych do wzięcia udziału w kolejnej, XII już edycji konkursu Synapsik "MEN".

W naszej szkole wzięło w nim udział 34 uczniów z klas drugich.

Synapsik to konkurs o  charakterze ogólnopolskim, który stanowi ciekawe uzupełnienie zajęć oraz stanowi cenną  informację  zwrotną, zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, o aktualnym poziomie wiedzy uczestników. Testy konkursowe dla poszczególnych klas zostały przygotowane przez zespół ekspertów w oparciu o obowiązującą podstawę programową. Uczniowie zmagali się z serią pytań testowych z edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, ekologicznej i języka angielskiego. Zadania wymagały znacznych umiejętności nie tylko czytania ze zrozumieniem, logicznego myślenia, rozumowania arytmetycznego ale również znajomości rozwiązywania krzyżówek, rebusów, odczytywania tabel. Do zdobycia było max. 72 punkty.

Laureatami w poszczególnych klasach zostali:

Kamil Grabowski, Michał Kopeć i Kajetan Komaszyło

Klasa 2b

Gabrysia Jaśków, Jakub Kosecki, Małgosia Kusideł, Gabrysia Górka, Marcel Makowski, Borys Święcicki, Mikołaj Kupczak, Jakub Białoń, Igor Szczerski

Klasa 2c

Robert Głębocki, Jakub Szaleniec