WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS 0A i 2C DO LEŚNEJ SZKOŁY W BIELAWIE

Wtorek  1 czerwca 2021 r. dla uczniów klas 0A i 2B był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z opiekunami wyjechały autokarem na wycieczkę do Leśnej Szkoły w Bielawie.

Celem wizyty była obserwacja przyrody.

Na miejscu uczniowie wybrali się na spacer po lesie. Mieli okazję podziwiać śpiew ptaków. Spotkali się również z pszczelarzem, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o życiu pszczół.  Ta wycieczka - to obserwacja naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Opisywały złapane przez siebie owady.

Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie.  Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza.

Otaczająca przyroda  wzbudziła w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ciekawość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że dzieci również są za nią odpowiedzialne.
Na wycieczce nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych na świeżym powietrzu.  Wyprawa skończyła się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA ZOBACZYĆ NA NASZYM FB.

autor tekstu - p. E. Kurasz

autor zdjęć - p. B. Bilańska - Świerzko, p. E. Kurasz