ELIMINACJE MIEJSKIE KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"

5 marca 2020 roku w Świdnickim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.

Wzięli w nim udział uczniowie z poziomu klas IV-VIII. Reprezentowali oni świdnickie szkoły podstawowe. W repertuarze uczniów pojawiły się wiersze znanych poetów: Ludwika Jerzego Kerna, Franciszka Klimka, Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Hanna Kędzierska, Martyna Golon, Karol Wiatrowski, Zofia Kruźlak, Konstancja Kulak i Daria Kwiecińska. Jury w składzie: p. Violetta Sobczak, p. Czesława Greś i p. Leszek Matus przyznało osiem nagród głównych (4 w kategorii "starsi" i 4 w kategorii "młodsi") i osiem wyróżnień. Recytatorzy, którzy uzyskali nagrody, będą reprezentować swoje szkoły w eliminacjach powiatowych konkursu. Nasi uczniowie zdobyli cztery laury w tegorocznym „Pegaziku”. Zosia Kruźlak i Martyna Golon otrzymały wyróżnienia, natomiast Daria Kwiecińska i Konstancja Kulak nagrody główne. Gratulujemy naszym Uczniom sukcesu, a Ósmoklasistkom życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych „PEGAZIKA”!

autor tekstu i zdjęć - p. A. Barańska