SZKOLNY ETAP KONKURSU RECYTATORSKIEGO "PEGAZIK"

W dniach 26-27 lutego w klasach 4-8 odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego – Pegazik.

Eliminacje szkolne były podzielone na dwie kategorie wiekowe: uczniów klas 4-6, którzy prezentowali utwór poetycki oraz 7-8, którzy oprócz poetyckiego do opanowania mieli także prozatorski.

Etap szkolny klas 4-6 cechował się bardzo dobrym poziomem wykonania wierszy przez uczniów, a także wysoką frekwencją (17 uczestników, którzy przygotowali wiersze na pamięć podczas ferii). Poziom artystyczny wierszy był tak wyrównany, że jury postanowiło zorganizować dogrywkę dla 6 faworytów. Ostateczny głos w dogrywce dnia 28 lutego miała Pani Dyrektor. Tym samym do następnego etapu dostali się: Hanna Kędzierska kl. 5e, Karol Wiatrowski kl. 6c oraz Martyna Golon kl. 6e. Po przesłuchaniach uczniów klas 7-8, które również charakteryzował dobry poziom wykonania utworów, jury wyłoniło laureatów: Zofię Krużlak kl. 7a, Darię Kwiecińską kl. 8a i Konstancję Kulak kl. 8b.

Podsumowując, Szkolny Konkurs Recytatorski był prawdziwą ucztą artystyczną. Gratuluję wszystkim uczestnikom pięknych występów, przełamania tremy, a laureatom życzę powodzenia w dalszych potyczkach już 5 marca!

autor tekstu - p. E. Sawicka

autor zdjęć - p. A. Barańska