„CZYTAM KAŻDEGO DNIA”

W klasie 1A zakończyła się akcja czytelnicza, której celem było wypracowanie u dzieci nawyku codziennego czytania.

Każde dziecko wie, że czytanie pełni ważną rolę w jego rozwoju, ponieważ pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz uczy samodzielnego myślenia.

Uczniowie każdego dnia mieli czytać głośno tekst ulubionej książki. W klasie otrzymali kolorowe albumy, w którym wklejali naklejki. Rodzice czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji składając podpis w okienkach. W nagrodę za uzbieranie kompletu naklejek dzieci otrzymały książki p. Joanny Krzyżanek pt. "Kot Papla". Są to opowiastki o kocie, który postanawia rozwiązywać różne tajemnice i zagadki.

Książki te mają zachęcić dzieci do rozwijania kompetencji czytelniczych i poszerzania wiedzy o otaczającym świecie.

autor tekstu i zdjęć - p. J. Janiak