TŁUSTY CZWARTEK W KLASACH PIERWSZYCH

„Powiedział mi Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - głosi staropolskie przysłowie.

11 lutego 2021 roku zgodnie z tradycją obchodziliśmy tłusty czwartek. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych zajadali się pączkami i faworkami, które są symbolem tego dnia. To jedyny dzień w roku, kiedy bezkarnie można pozwolić sobie na większe ilości słodyczy. W związku z tym dziękujemy rodzicom, którzy zadbali o dobry nastrój uczniów i, zanim rozpoczęły się lekcje, słodkości czekały już w klasach.

Dzieci podczas dzisiejszych zajęć zapoznały się z tradycjami i obrzędami związanymi z tłustym czwartkiem oraz pożegnaniem karnawału. Dowiedziały się, na czym polega zawód cukiernika oraz jak powstają pączki. Nie mogło także zabraknąć interaktywnych gier i zabaw związanych z tą tematyką. Zwieńczeniem tego słodkiego dnia było wykonanie prac plastycznych, w których główna rolę odgrywał „pączek”.

Ten dzień był wyjątkowo słodki, pyszny i pełen uśmiechniętych buzi ubrudzonych marmoladą i cukrem pudrem.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym FB.

KLASA 1A

KLASA 1B