OGÓLNOPOLSKI KONKURS "MYŚLĘ, WIĘC CZYTAM - CZYTAM, WIĘC MYŚLĘ"

Nauczyciele bibliotekarze zachęcają Was, Uczniowie, do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę”, który został zorganizowany przez członków Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej w całej Polsce, utrwalenie tożsamości kulturowej i narodowej poprzez szerokie i innowacyjne upowszechnienie dziedzictwa kulturowego związanego z dziełami literackimi włączonymi do spisu lektur oraz upowszechnienie nietypowych i angażujących metod edukacji w zakresie kompetencji czytelniczych.

* Konkurs polega na rozwiązaniu 3 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.

* Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co drugi dzień. Pierwszy z nich pojawi się 16 listopada 2020 r. o godz. 20.00., ostatni 20 listopada 2020 r. o godz. 20.00.
* Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej

www.konkurs.akademiamlodziezowa.pl