W OCZEKIWANIU NA WIOSNĘ

Za oknem śnieg i mróz, ale w klasie 1A zrobiło się naprawdę gorąco i kolorowo.

Z jakiej to przyczyny? A z takiej, że uczniowie tej klasy mają już dość zimowej aury i postanowili dać pstryczka w nos pani Zimie, która już powinna szykować się do podróży w kierunku zimowej krainy. 19 marca 2021 r. wszystkie dzieci przyszły do szkoły w kolorowych wiosennych przebraniach, w kwiecistych kapeluszach, opaskach i dekoracjach. Zajęcia rozpoczęły się od układania interaktywnych, wiosennych puzzli. Następnie dzieci śpiewały piosenki związane z wiosną. Siały też rzeżuchę, której ziarna pachniały w całej klasie. Tworzyły obrazek z papieru i waty z pierwszym zwiastunem wiosny, z przebiśniegami. Wykrzykiwały wiosenne hasła. Ola i Kaja przygotowały marzanny, które królowały podczas zajęć. Mamy nadzieję, że te działania spowodują, że za kilka dni nadejdzie upragniona pora, która budzi przyrodę z zimowego snu i  niebawem zobaczymy pierwsze owady, kwiaty i ptaki powracające z ciepłych krajów. Na zakończenie wszyscy złożyli uroczystą przysięgę, że będą dbać o budzącą się przyrodę. Za to dzieci otrzymały medale „Przyjaciela przyrody” oraz dyplomy za wzorową pracę na zajęciach. Brawo pierwszaki.

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym FB.

autor tekstu i zdjęć - p. J. Janiak