KLASA 1A W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia. To wyjątkowy dzień, w którym wszystko jest inne niż zazwyczaj!

To jest dzień, w którym oczekuje się tylko i wyłącznie na jedną, ale jak ważną wizytę…Każdy z nas, czy mały, czy duży zadaje sobie również to samo pytanie: Czy przyjdzie do mnie? Czy przyniesie prezent? Czy zostanie na dużej?

Tak, tak! Mowa tu o Świętym Mikołaju, gościu z dalekich krajów, który sprawia wszystkim tyle frajdy.

A na zajęciach szkolnych pilnie pracują, grzecznie się zachowują, odrabiają zadania domowe. Wszystko po to, żeby Mikołaj miał pewność, że zasługują na podarunek.

W piątkowy poranek dzieci na zajęcia łączyły się z zainteresowaniem. Każdy się solidnie przygotował zakładając mikołajkowe czapeczki, rogi renifera czy nos Rudolfa.

Zajęcia rozpoczęły się od nauki piosenki ,,Świąteczne pierniki’’, z której dowiedziały się z jakich składników należy korzystać i jakie czynności wykonać, aby upiec smaczne co nieco. Następnie, obejrzały film pt.,,Gdzie mieszka Św. Mikołaj?’’ , w którym mogły zobaczyć, jak wygląda jego dom, fabryka zabawek oraz skąd Mikołaj wie, że dziecko jest grzeczne i zasługuje na prezent. Rozwiązywały mikołajkowy quiz, świąteczną krzyżówkę, układały puzzle oraz  dopasowywały matematyczne działania do wyniku. Nie zabrakło też ruchu. Dzieci poznały kroki rytmicznego tańca – mikołajkowej Zumby. Na koniec wykonały Mikołaja z papieru. Teraz będą w swoich domach oczekiwały na gościa, a na kolejnych zajęciach opowiedzą czy ich marzenia się spełniły.

Życzymy Wszystkim czarodziejskiego spotkania z Mikołajem i wyjątkowych podarunków.

autor tekstu - p. J. Janiak

autorzy zdjęć - p. J. Janiak, rodzice