UDZIAŁ PIERWSZAKÓW W PROGRAMIE EDUKACYJNYM "AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA"

19 marca 2021 r. dzieci z klas pierwszych zakończyły realizację Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego organizowanego przez Akademię Bezpiecznego Puchatka.

Program ten, opracowany przez psychologów, metodyków i ekspertów, skierowany jest do uczniów klas I szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się, jakie są zasady zachowania w szkole i na wycieczce, i dlaczego warto je stosować. Przypomniały sobie numery telefonów alarmowych i zapoznały się z sytuacjami, w jakich należy ich używać.

Na kolejnych zajęciach pierwszaki przyswoiły sobie wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się na rowerze.

Następne zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w domu. Dzieci dowiedziały się, na co zwracać uwagę i czego unikać, będąc samemu w domu, i jak udzielać pierwszej pomocy.

Tematem ostatnich zajęć był Internet i zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Nasze pierwszaki już wiedzą, co to znaczy być off-line i on-line.

Podczas wielu zajęć dzieci wykonywały szereg zadań i ćwiczeń poszerzających ich wiedzę i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Nauczyły się samodzielności i odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i drugiego człowieka, a to niezwykłe ważne umiejętności, które przydadzą im się w życiu codziennym.

Dzielne te nasze pierwszaki.

Na zakończenie wszystkie dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa, który obejmował 12 pytań z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i w drodze do szkoły, bezpieczeństwa w Internecie oraz pierwszej pomocy. Test został przygotowany w formie obrazkowej i doskonale zweryfikował zdobytą przez dzieci wiedzę. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów. BRAWO!

Za udział w programie nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział naszych pierwszaków w XII – tej edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka, a dzieci – dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze, w domu oraz w Internecie.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA OBEJRZEĆ NA NASZYM FB.

autor tekstu - p. J. Janiak, p. I. Moneta

autor zdjęć - p. J. Janiak, p. I. Moneta, p. J. Rzeczycka