MIKOŁAJKI JUŻ ZA ROGIEM…

„Gdy pierwsza gwiazdka błyśnie na niebie,
Święty Mikołaj przybędzie do Ciebie.
Powspominacie dawne czasy,
popróbujecie świąteczne frykasy...

A potem odleci i skryje go mrok,
lecz Ty się nie martw - wróci za rok”.

Święty Mikołaj w czerwonym stroju z workiem pełnym prezentów - tak Mikołaja wyobrażają sobie dzieci z klasy 1B, co roku z utęsknieniem czekając na jego odwiedziny i prezenty, które ze sobą niesie.

4 grudnia 2020 r., w oczekiwaniu na brodatego gościa, pierwszaki przebrały się za Mikołajki i Mikołaje. Dominował oczywiście kolor czerwony, nie zabrakło mikołajowych czapeczek czy opasek z reniferami.

Pierwszaki poznały również imiona 9 reniferów Mikołaja – to Kometa, Fircyk, Amorek, Złośnik, Profesor, Pyszałek, Tancerz, Błyskawica i najbardziej znany Rudolf Czerwononosy. W czasie zajęć nie mogło zabraknąć także zadań plastycznych. Dzieci nauczyły się rysować postać Mikołaja i wykonały pudełeczko z Mikołajem na drobiazgi. Na koniec wraz z Majką Jeżowską zaśpiewały piękną piosenkę pt.” Kochany, Panie Mikołaju”.

Uczniowie klasy 1B z wielkim zaangażowaniem i chęcią uczestniczyli w mikołajkowych zajęciach, byli bardzo grzeczni i skoncentrowani na zadaniach, które przyniosły im wiele radości.  Teraz już mogą być pewni, że brodaty gość z dalekiej Laponii ich odwiedzi i przyniesie im wymarzone prezenty.

Wychowawczyni dziękuje Rodzicom za piękne mikołajkowe zdjęcia dzieci:)

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym FB.

Mikołajka Natalia:)

Mikołajek Tomuś:)

Mikołajek Bartosz:)

Mikołajka Kaja i jej braciszek Mikołajek Kubuś:)