DRUGOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W SANTANDER BANK POLSKA S.A. W ŚWIDNICY

5, 6, i 7 marca 2019 r. uczniowie klas drugich w ramach realizowanego projektu "Od grosika do złotówki" wybrały się do Santander Bank Polska S.A. w Świdnicy. Na miejscu czekały już na dzieci dwie panie: p. Ewa Sobolak i p. Dorota Szydłowska, które serdecznie wszystkich powitały i odkryły trochę bankowych tajemnic. Panie opowiadały o pracy swojej i innych pracowników banku. Dzieci dowiedziały się, gdzie są przechowywane pieniądze, jak się je transportuje i szybko przelicza, poznały zasady działania bankomatu i kart kredytowych.
Z zaciekawieniem słuchały tych interesujących informacji. Odwiedziły także gabinet pana dyrektora, z którym dyskutowały na temat wartości pieniądza i sposobów oszczędzania. Mogły zasiąść w sali narad, gdzie podejmowane są ważne bankowe decyzje. Zwiedziły również Dział Obsługi Klienta, odkrywając świat finansów od strony klienta.
Najwięcej emocji wzbudziła jednak wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są w kasach pancernych pliki banknotów i monety oraz ważne dokumenty. Dzieci miały możliwość przeliczenia prawdziwych banknotów.
Przez chwilę miały również okazję przyjrzeć się pracy bankowego pana ochroniarza, który zaprezentował dzieciom swoje stanowisko pracy.
Na koniec drugoklasiści wręczyli p. Ewie i p. Dorocie piękne podziękowanie za możliwość zwiedzenia banku i poznanie jego tajemnic, a tym samym za pomoc w realizacji projektu o finansach i przedsiębiorczości „Od grosika do złotówki”.

Wierzymy, że warto już od najmłodszych lat poznawać świat finansów, a wówczas idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi.

Więcej zdjęć z wizyty w banku można obejrzeć na naszym facebooku.