JAK KLASY MŁODSZE OBCHODZIŁY 100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI?

9 listopada 2018 r. uczniowie klas młodszych postanowili, jak ich starsi koledzy, uczestniczyć w szkolnym świętowaniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas 0-3 mieli przypięte w tym dniu biało-czerwone kotyliony, wielu z nich miało także w tych samych barwach strój. Przed klasami już kilka dni wcześniej pojawiły się prace plastyczne i gazetki nawiązujące do tematu 11 listopada. Trzecioklasiści zmagali się w turnieju wiedzy historycznej, a najmłodsi z grupy 0A wzięli udział w warsztatach plastycznych, w czasie których wraz ze starszymi kolegami wykonali 100 symboli narodowych, które potem w ramach happeningu rozdawali mieszkańcom Świdnicy. Na zajęciach w klasach dzieci rozmawiały o 11 listopada 2018 r, o walce o niepodległość, o życiu pod zaborami. W postawie na baczność, z dumą na piersiach i powagą na twarzach odśpiewali hymn naszego kraju.

Na długiej przerwie w auli uczniowie zgromadzili się, aby pozować do wspólnego zdjęcia.