WARSZTATY EDUKACYJNE W MYŚLIBORZU

21-22 listopada 2019 r. 31 uczniów z klas V i VI wyjechało na warsztaty edukacyjne do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Celem wyjazdu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań o tematyce ekologicznej, biologicznej i technicznej, doskonalenie umiejętności przeprowadzania doświadczeń oraz wyciągania wniosków. Uczniowie brali udział w zajęciach na terenie muzeum, rozpoznawali zwierzęta a następnie kręcili filmy przyrodnicze. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych pt. „Co kryje ziemniak” oraz "Fotosynteza". Po obiedzie uczniowie przygotowywali albumy przyrodnicze. Drugiego dnia dzieci poznały techniki tkactwa i samodzielnie wykonywały zakładki oraz pompony. Wyjazd dostarczył wiele wrażeń.