WRÓŻBY I DOBRA ZABAWA W KLASIE 1B

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci z klasy 1B. W czwartek 28 listopada zorganizowane zostały tradycyjne andrzejki. Stosowne rekwizyty wywołały nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, wypowiadania życzeń podczas rzucania monetą do miski z wodą, przekłuwania balonów z przepowiednią.

Dzieci poznały znaczenie imion, kolorów, magicznych przedmiotów i liczb oraz innych przepowiedni. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Było dużo śmiechu, ale nauczyliśmy się jednego, że to tylko żart i dobra zabawa.