NOWINKI Z PIERWSZEJ KLASY

W ostatnich dniach listopada 2019 r. uczniowie klasy 1A przygotowywali przedstawienie kukiełkowe pt. "Kopciuszek". Przynieśli do szkoły drewniane łyżki i skrawki materiałów. Po dwóch godzinach pracy powstały piękne Kopciuszki, wróżki, książęta oraz złe siostry i gruba macocha. Kilkoro uczniów przygotowało nawet plakat zapowiadający spektakl. Następnie pani wychowawczyni podzieliła dzieci na grupy tak, aby każde z nich miało okazję zaprezentować swoje talenty. Odbyła się próba, podczas której uczniowie przećwiczyli role, a potem każda grupa wystąpiła ze swoim spektaklem. Widownię stanowili koledzy i koleżanki z klasy. To było ciekawe doświadczenie i świetna, pełna śmiesznych sytuacji, zabawa.