SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI I MODUŁU PROJEKTU „CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI” 2019/2020 W KLASIE 3C

Uczniowie klasy 3C ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu wraz z wychowawczynią zakończyli I moduł realizowanego projektu.

Po zebraniu zgód od rodziców, przystąpiliśmy do realizacji poszczególnych zadań, zanim jednak to nastąpiło wspólnie obejrzeliśmy film promujący projekt oraz stworzyliśmy plastelinowe „Czytusie”.

Pierwszym zadaniem było wspólne wybranie lektury, była to baśń Hansa Christiana Andersena „Dzielny ołowiany żołnierz”. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy gościa, była nim p. Justyna– mama naszego kolegi, Filipa Pietrusy.

Następnie pokolorowaliśmy i ozdobiliśmy według własnego pomysłu okładki naszych lekturników. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i chęcią przystąpili do wypełniania każdej strony lekturnika.

Trzecim zadaniem było wykonanie i zaprojektowanie według własnego pomysłu zakładek do książek. Zakładki były bardzo ciekawe, a uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Dzieci podarowały zakładki swoim najbliższym.

Nasze ostanie zadanie polegało na wspólnym stworzeniu postaci głównego bohatera lektury. Z odrysowanego konturu powstał Dzielny Ołowiany Żołnierzyk.

Z niecierpliwością czekamy na realizację zadań z II modułu projektu.