ZEBRANIE INNE NIŻ WSZYSTKIE

Ostatnie zebranie dla rodziców uczniów klasy 6c było dość nietypowe. Po części organizacyjnej wszyscy zebrani zostali zaproszeni do auli szkoły, gdzie uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali dla rodziców konkurs wiedzy o Świdnicy "MOJE MIASTO". Dorośli zostali losowo przydzieleni do grup a następnie dobierali osobę z uczniowskiej Loży Ekspertów. Żeby jednak utrudnić zadanie, jeden z ekspertów miał za zadanie udzielać fałszywych odpowiedzi. Do rozwiązania były 4 zadania: test wiedzy ogólnej, rozwiązywanie krzyżówki, rozpoznawanie zabytków na fotografiach przygotowanych przez uczniów oraz zabawa w skojarzenia. Rodzice wykazali się świetną wiedzą i poczuciem humoru a zwycięskie zespoły otrzymały zestawy upominkowe.
Konkurs był zrealizowany w ramach prowadzonej w roku szkolnym 2019/2020 innowacji historycznej "Moja mała Ojczyzna".